مشكلات امروز جامعه نتيجه فاصله گرفتن از سبك زندگي ديني است

برگزیده های زانست

  مشكلات امروز جامعه نتيجه فاصله گرفتن از سبك زندگي ديني است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  معاون فرهنگی دانشگاه کردستان گفت: غرب در صدد تغییر رفتارها و الگوهاي سبك زندگي اسلامي است و مشکلات امروز به دلیل فاصله گرفتن از این سبک زندگی است.  به گزارش زانست ايران به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام محمود صفی‌زاده ظهر امروز در پنجمین همایش ملی آسیب‌های پنهان در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان به بیان تفاوت‌های سبک زندگی دینی و غیر دینی پرداخت.
  وی با بیان اینکه از نگاه اسلام خانواده مقدس‌ترین نهاد در اسلام است گفت: اصلی‌ترین عامل تکمیل شخصیت در اسلام و منتقل کننده عناصر فرهنگی و اعتقادات و آداب و رسوم کانون خانواده است.
  معاون فرهنگی دانشگاه کردستان با بیان اینکه مهمترین عامل تأثیرگذار در سبک زندگی انسان‌ها خانواده است گفت: مؤثرترین نهاد در سرنوشت آحاد جامعه خانواده است.
  صفی‌زاده با بیان اینکه در سبک زندگی دینی، ازدواج پیوندی مقدس و موجب‌ حفظ دین می‌شود گفت: رابطه محبت‌آمیز و دوری از رذائل و گناه، جذب محبت و رحمت الهی همه با ازدواج ممکن است.
  وی با بیان اینکه کسب انس و آرامش و امنیت اجتماعی خواسته هر انسانی است اظهار کرد: اسلام قصد دارد با ازدواج انسان واقعی را به وجود آورد و مسئله انسانیت را برجسته و مطرح کند.
  معاون فرهنگی دانشگاه کردستان با بیان اینکه محور خانواده‌ها زنان هستند گفت: زنان به دلیل نقش محوری و اصلی در تربیت فرزندان مهمترین عامل در تعیین سبک زندگی انسان‌ها هستند.
  صفی‌زاده خاطرنشان کرد: مادران نقش تربیتی مهمی در تعیین سبک زندگی انسان‌ها در جامعه و خانواده بر عهده دارند.
  وی در ادامه به سبک زندگی غیر دینی پرداخت و گفت: در این نوع زندگی نگاه به انسان فردگرایانه است و غرب در عادات و اعتقادات دیدگاه فردگرایی دارد.
  معاون فرهنگی دانشگاه کردستان، ازدواج را در این نوع سبک زندگی؛ مخالف مدرنیته دانست و گفت: در سبک غربی نه آرامش که رفاه و آسایش فرد دنبال می‌شود.
  حجت‌الاسلام صفی‌زاده با بیان اینکه غرب در تلاش برای غالب کردن سبک زندگی خود بر جوامع اسلامی است گفت: مهمترین ابزار آنها در این کارزار، اهرم‌های تبلیغاتی و روانی است.
  وی افزود: آمریکا با 6 درصد جمعیت جهان در حدود 75 درصد از تبلیغات دنیا را به خود اختصاص داده است و سالانه بیش از یک صد میلیارد دلار برای غالب کردن فرهنگ خود هزینه می‌کند.
  معاون فرهنگی دانشگاه کردستان ابزار تبلیغاتی غرب را تولید فیلم، رسانه و تلاش برای اثرگذاری روانی در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: غرب می‌خواهد آن چیزی که در اسلام مقدس است از بین ببرد.
  صفی‌زاده با بیان اینکه غرب در صدد تغییر رفتارها و الگوها است گفت: سبک زندگی دینی دستخوش تغییر شده است و مشکلات امروز به دلیل فاصله گرفتن از این سبک زندگی است.
  وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم زمینه برخورداری از جامعه‌ای سالم، دینی، پویا و با نشاط و بهره‌مند از سبک زندگی درخور شأن استان فراهم شود.
  {jcomments on}

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 5693 کليک ها ايجاد شده در پنجشنبه, 05 دی 1392 ساعت 07:26 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 805

  آخرین اخبار سنندج