برگزاری چهارمین دوره آزمایشی آزمون مهارت های بالینی در دانشگاه

برگزیده های زانست

  برگزاری چهارمین دوره آزمایشی آزمون مهارت های بالینی در دانشگاه

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  چهارمین دوره آزمایشی آزمون مهارت های بالینی پایان دوره پزشکی عمومی در محل مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار گردید.

  کُرددانش

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دکتر بهرام نیکخو رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:  این آزمون در 16 ایستگاه شامل چهار ایستگاه داخلی، سه ایستگاه کودکان، دو ایستگاه زنان و مامائی، دو ایستگاه جراحی، یک ایستگاه قلب و عروق، یک  ایستگاه روانپزشک ، یک ایستگاه عفونی، یک ایستگاه پزشکی اجتماعی و یک ایستگاه استراحت بود.

  دکتر بهرام نیکخو افزود : زمان هر ایستگاه 7 دقیقه در نظر گرفته شده بود و 33 نفر از دانشجویان که دوره پزشکی عمومی را در پایان شهریور ماه 1394 به اتمام می رسانند ، در این آزمون شرکت داشتند.

  وی اظهار داشت: این آزمون از طرف دانشکده پزشکی و با همکاری معاونت آموزش پزشکی عمومی و دفتر توسعه مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار گردید.

   رئیس دانشکده پزشکی گفت: برای پذیرفته شدگان در آزمون، گواهینامه مهارت های بالینی پایان دوره پزشکی عمومی از طرف دانشکده پزشکی صادر خواهد شد. این گواهینامه از سال 1395 برای شرکت در آزمون دستیاری و جلسات لازم خواهد بود.

  لازم بذکر است که این آزمون بنا بر بخشنامه های وزارت متبوع 1395 به بعد بصورت اجباری باید در تمامی دانشگاه ها برگزار گردد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 69 کليک ها ايجاد شده در یکشنبه, 22 شهریور 1394 ساعت 06:35 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5669

  آخرین اخبار سنندج