تولیدعلم شیمی راهکار رفع معضل بیکاری است

برگزیده های زانست

  تولیدعلم شیمی راهکار رفع معضل بیکاری است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  رئیس انجمن شیمی ایران گفت: اگر مدیران اجرایی کشور به این باور برسند که تولید علم شیمی از مهم‌ترین راهکارهای رفع معضلاتی چون اشتغال است، آنگاه می‌توانند بخشی از مشکلات در مسیر پیشرفت جامعه را حل و فصل کنند.

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ محمدعلی زلفی‌گل رییس انجمن شیمی ایران، شیمی صبح امروز در بیست و سومین سمینار شیمی آلی ایران به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: شیمی علمی متفاوت از سایر رشته‌ها است بطوری که تفکر و تعقل انسان هم، نتیجه واکنش‌های شیمایی بوده و اقتصاد کشور نیز بر پایه همین علم شکل گرفته است.

  وی گفت: اگر مدیران اجرایی کشور به این باور برسند که تولید علم شیمی از مهم‌ترین راهکارهای رفع معضلاتی چون اشتغال است، آنگاه می‌توانند بخشی از مشکلات در مسیر پیشرفت جامعه را حل و فصل کنند.

  زلفی‌گل بر ضرورت توزیع سمینارهای مربوط به شیمی در کشور تأکید کرد و گفت: اگر این سمینارها در شهرهای خاص و متمرکز برگزار شود، فرصت بروز و ظهور بروندادهای پژوهشی وجود نخواهد داشت.

  وی برگزاری منظم سمینارها را موجب تبادل اطلاعات علمی دانست و افزود: این سمینار، طی دو سال آینده به ترتیب در تبریز و دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار خواهد شد.

  رییس انجمن شیمی ایران با اشاره به وجود 6 مجله در انجمن شیمی ایران، رتبه علمی کلی ایران را در جهان شانزدهم و رتبه شیمی کشور را در دنیا دوازدهم عنوان کرد و افزود: در شیمی تجزیه رتبه دهم، در شیمی آلی رتبه سیزدهم، در شیمی فیزیک رتبه علمی سیزدهم و در رشته فیزیک معدنی، رتبه سیزدهم کشور را دارد.

  زلفی گل با بیان اینکه تمام مشکلات از دانشگاه هاست و برنامه ریزی اصولی باید از همین دانشگاه‌ها اجرا شود گفت: اگر می‌خواهیم راهکاری برای برطرف کردن نیازها ارائه دهیم باید از طریق دانش و فناوری پیش رفته و به دنبال راه ها و مسایل حاشیه‌ای نباشیم.

  وی جوانان دانشجوی تحصیلکرده را مهمترین منابع در راستای توسعه دانست و افزود: عمده مشکل کشور بیکاری جوانان تحصیلکرده است.

  وی افزود: امسال 2 شیمیدان برجسته کشور از دانشگاه کردستان انتخاب شده‌اند که جای خوشحالی دارد.

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 137 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 17 شهریور 1394 ساعت 12:55 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5650

  آخرین اخبار سنندج