رشته شیمی می تواند پاسخگو توسعه کشور است

برگزیده های زانست

  رشته شیمی می تواند پاسخگو توسعه کشور است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  رئیس دانشگاه کردستان یافتن راهکار برای توسعه کشور را خواسته جامعه از دانشگاهیان عنوان کرد و گفت: رشته شیمی می‌تواند پاسخگو در این حوزه باشد، بنابراین توجه به نیازهای کاربردی در کشور باید سرلوحه دست‌اندرکاران شیمی قرار بگیرد.

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان صبح امروز در بیست و سومین سمینار شیمی آلی ایران  که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد ظهار داشت: علم شیمی دارای جنبه های  کاربردی فراوانی از جمله کاربرد در حوزه هایی مانند پزشکی و داروسازی، کشاورزی و مواد غذایی، صنایع نفتی، پتروشیمی و نظامی است.

   

  وی گفت: کشور ما دارای منابع غنی معدنی و نیروی انسانی باارزشی است که برای توسعه همه جانبه نیازمند توسعه علم و فناوری است.

                           

  اخلاقیان توسعه علم شیمی را یکی از ضروریات توسعه کشورعنوان کرد و گفت: کشور ما در علم شیمی دارای قدمت طولانی است و رشته‌ها و مقاطع مختلف در ایران در این علم وجود دارند.

   

  رییس دانشگاه کردستان یادآور شد: بار اصلی تولید علم کشور روی دوش اساتید گروه شیمی قرار دارد و در دانشگاه کردستان نیز گروه شیمی گروهی توسعه یافته است.

   

  اخلاقیان یافتن راهکار برای توسعه کشور را خواسته جامعه از دانشگاهیان عنوان کرد و افزود: رشته شیمی می‌تواند پاسخگو در این حوزه باشد، بنابراین توجه به نیازهای کاربردی در کشور باید سرلوحه دست‌اندرکاران شیمی قرار بگیرد.

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 140 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 17 شهریور 1394 ساعت 12:51 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5649

  آخرین اخبار سنندج