واحد پژوهش جهاددانشگاهی کردستان ضعیف عمل کرده است

برگزیده های زانست

  واحد پژوهش جهاددانشگاهی کردستان ضعیف عمل کرده است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  رییس دانشگاه کردستان عملکرد واحد پژوهش جهاددانشگاهی کردستان را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: تا زمانی که پژوهش در جهاددانشگاهی رونق نگیرد و جایگاه واقعی خود را تثبیت نکند، نمی‌توان گفت این واحد موفق عمل کرده و موفقیت واحد پژوهش ضامن مقبولیت و موفقیت این ارگان خواهد بود.

   

  kurddanesh
  به گزارش کُرددانش به نقل از ایسنا؛ فردین اخلاقیان ، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در دهه 60 با هدف رسیدگی به نیازهای پژوهشی، تکنیکی، علمی و فرهنگی تاسیس شده و فعالیت‌های این نهاد به طور موثر و به صورت چشمگیری مورد توجه قرار گرفت.

  وی افزود: جهادانشگاهی باید با گام برداشتن در راستای رسالت‌های خود بتواند جایگاه خود را تقویت کرده و فعالیت‌های این نهاد را بیشتر به عموم مردم بشناساند.

  رییس دانشگاه کردستان عنوان کرد: با توجه به جایگاهی که جهاددانشگاهی در حوزه‌های علمی و پژوهشی دارد، می تواند مقبولیت مناسبی در بین مردم داشته باشد و اعتماد مردم را برای فعالیت های علمی و پژوهشی خود جذب کند.

  وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی نهادی علمی است، تصریح کرد: فعالیت‌های فنی، تکنیکی، پژوهشی در زمینه‌های مختلف زیست محیطی، منابع طبیعی و ... باید به جهاد دانشگاهی واگذار شود که این مسئله علاوه بر رونق گرفتن این فعالیت‌ها در جامعه، زمینه‌های تقویت این نهاد را نیز فراهم می‌کند.

  اخلاقیان در رابطه با جایگاه جهاددانشگاهی واحد کردستان نیز ذکر کرد: جهاددانشگاهی کردستان باید در راستای نیازهای استان اقدام کرده و خود را در همه جنبه‌ها از جمله پژوهش و آموزش تقویت کند.  وی در پایان یادآور شد: فعالیت‌های آموزشی این نهاد بسیار چشمگیر است اما صرف این فعالیت‌ها برای این نهاد علمی کافی نیست.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 60 کليک ها ايجاد شده در دوشنبه, 12 مرداد 1394 ساعت 07:31 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5481

  آخرین اخبار سنندج