کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | بی تدبیری برخی مسئولان باعث خشک شدن دریاچه های زیادی در کشور شده است

برگزیده های زانست

  بی تدبیری برخی مسئولان باعث خشک شدن دریاچه های زیادی در کشور شده است

  چاپفرستادن به ایمیل

   
   
  مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: متاسفانه هر چه جلوتر می رویم آثار تخریب محیط زیست خود را نشان می دهند و امروز شمار زیادی تالاب و دریاچه در سطح کشور به دلیل بی تدبیری های مسئولان و مدیران خشک شده است.
   
   
  کُرددانش
  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ اسماعیل کهرم روز سه شنبه در همایش ملی محیط زیست و توسعه پایدار که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه امروز در کشور به جای اینکه به فکر فضای سبز باشیم هر روز داریم آن را تخریب می کنیم.
  کهرم یادآور شد: سدسازی های بدون برنامه یکی از معضلات اصلی محیط زیست کشور است و متاسفانه در گذشته وزیری که با سدسازی این همه تخریب را به بار آورد به عنوان مدافع زیست محیطی مورد تقدیر قرار می گیرد.
  وی عنوان کرد: متاسفانه هر چه جلوتر می رویم آثار تخریب محیط زیست خود را نشان می دهند و امروز شمار زیادی تالاب و دریاچه در سطح کشور به دلیل بی تدبیری های مسئولان و مدیران خشک شده است.
  کهرم تصریح کرد: پیش بینی شده حدود 85 درصد ریزگردها ریشه در خارج دارد، از این رو به آن ریزگرد عربی و خارجی می گویند ولی بقیه مرتبط به خودمان است و وقتی هامون یا پریشان و گاوخونی خشک شوند، ریزگرد تولید می کنند.
  مشاور رئیس سازمان حفظ محیط زیست کشور تصریح کرد: 93 درصد آب کشور در بخش کشاورزی و تنها 5 درصد آن بصورت شرب صرف می‌شود پس باید فرهنگسازی لازم برای مصرف درست آب در حوزه کشاورزی صورت گیرد.
  وی گفت: انتظار می رود که با برگزاری چنین همایش هایی در سطح کشور شرایط و وضعیتی فراهم شود تا دیگر به جای تخریب محیط زیست در راستای احیا مجدد آن تلاش کنیم و این مهم به دست نمی آید مگر با همت شما دانشجویان.
  وی در پایان خواستار استفاده از توان و تجربیات نخبگان, دانشجویان و پژوهشگران در حفظ محیط زیست شد.
   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 16 l تاریخ ارسال سه شنبه, 19 اسفند 1393 ساعت 16:44 توسط زانست ایران l کد خبری: 4659

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج