کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | مرکز مشاوره دانشگاه کردستان نمونه کشوری شد

برگزیده های زانست

  مرکز مشاوره دانشگاه کردستان نمونه کشوری شد

  چاپفرستادن به ایمیل

   
   
  مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان گفت: این مرکز در بین 105 مرکز دانشگاه‌های سطح کشور از سوی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز نمونه کشوری در سال جاری انتخاب شد.
   
   
  کُرددانش
  به گزارش کُرددانش به نقل از فارس؛ دکتر احمد امانی اظهار داشت: هر ساله وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری براساس معیارهای مشخصی، مراکز مشاوره برتر، نمونه را معرفی می‌کند که مرکز کردستان در این ارزیابی، سال گذشته به رتبه برتر دست یافت و امسال عنوان مرکز نمونه را از آن خود کرد.
  امانی ضمن اشاره به فعالیت 30 روانشناس از کارشناسی ارشد تا PHD، گفت: 20 مشاور هم روزانه از ساعت 19 تا 22 شب در خوابگاه‌های دانشگاه، دانشجویان را در زمینه‌های مختلف کمک می‌کنند.
  وی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های متعدد آموزشی، مهارت‌های زندگی، پیشگیری از ایدز و اعتیاد و جلسات روان‌درمانی فردی در مرکز و خوابگاه‌ها آن هم با وجود شرایط خوابگاهی از نظر فضا و درمان، اما با انگیزه و پشتکار و درک همدلانه انسانی آنها دست از مشاوره نمی‌کشند.
  مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان به کیفی‌سازی برنامه‌‌های این مرکز اشاره کرد و گفت: مرکز مشاوره دانشگاه کردستان از ترم آینده به سمت کیفی‌سازی و غنی‌سازی برنامه‌ها حرکت می‌کند.
  امانی یکی از برنامه‌های این مرکز را برگزاری کارگاه آموزشی روزهای چهارشنبه هر هفته روانشناسان و مشاوران خوابگاه‌های دانشجویی مرکز مشاوره دانشگاه کردستان دانست که مورد توجه ویژه وزارتخانه متبوع قرار گرفته و الگویی برای سایر مراکز مشاوره کشور شده است.
  وی گفت: روانشناسان و مشاوران خوابگاه‌های مرکز دانشگاه کردستان، چهارشنبه‌ها گرد هم می‌آیند و در یک دیدار علمی از همدیگر کسب تجربه می‌کنند که در بروز نگه‌داشتن آنها و ارتقای سطح علمی آنان موثر است.
  مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان همچنین گفت: برای کیفی‌سازی روان‌درمانگران و مشاوران این مرکز، از سال آینده از بزرگان عرصه علم روانشناسی کشور برای آموزش دوره‌ای روان‌درمانگران دعوت می‌شود.
  امانی یکی دیگر از برنامه‌های مرکز مشاوره دانشگاه کردستان را تعامل و ارتباط با ان‌جی‌اوهای مردمی و شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان عنوان کرد که منجر به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی و سخنرانی‌های علمی و غیره شده است.
  مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: تهیه و انتشار ماهنامه "پیام مشاور" یکی دیگر از برنامه‌های آتی این مرکز است که با هدف آگاه‌سازی، حساس‌سازی و آموزش دانشجویان در داخل دانشگاه منتشر خواهد شد.
  وی با عنوان این مطلب که راه‌اندازی مرکز مشاوره شماره 2 در خارج از دانشگاه یکی دیگر از برنامه‌های در دستور کار مرکز مشاوره دانشگاه کردستان است، افزود: راه‌اندازی این مرکز برای خدمت به جامعه هدف و کار سوپو وایزری پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و مشاوره انجام می‌شود.
  وی در پایان یادآوری کرد: باید از زمان برای خدمت استفاده کرد و این جز در قالب یک کار سیستمی امکان‌پذیر نیست و مدیر مجموعه تنها تسهیل‌گر است.
   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 63 l تاریخ ارسال یکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 07:59 توسط زانست ایران l کد خبری: 4631

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج