کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | اردوی راهیان نور راه ارتباطی نسل امروز با فرهنگ دفاع مقدس است

برگزیده های زانست

  اردوی راهیان نور راه ارتباطی نسل امروز با فرهنگ دفاع مقدس است

  چاپفرستادن به ایمیل

   
   
  سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت:  اردوی راهیان نور به مثابه کانالی است که راه ارتباطی میان نسل پویای امروز را با نسل پرشور حماسه و ایثار در دوران پرافتخار دفاع مقدس فراهم می‌کند و زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با رشادت‌ها، دلاوری‌ها و آرمان‌های شهیدان مهیا می‌کند.
   
  کُرددانش
  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دکتر اسکندر مرادی سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان در مراسم بدرقه دومین کاروان راهیان نور دانشجویی استان کردستان که امروز صبح در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد اظهار داشت: در سال 57 که انقلاب ایران به پیروزی رسید همه تحلیلگران سیاسی دنیا فکر می کردند سیستم دفاعی ایران که تازه شکل گرفته توانایی رویارویی با دشمنان را ندارد و عراق به راحتی می تواند انقلاب نوپای ایران را نابود کند اما یک اصل اساسی را در محاسبات خود فراموش کرده بودند و آن هم اراده ملت ایران بود.
   
   
  وی افزود: این تحلیلگران از وجود نیروهای انقلابی، مخلص، ایثارگر و معتقد در کشور ایران غافل بودند.
   
  اسکندر مرادی با تأکید بر نقش تأثیرگذار نیروهای مردمی در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، گفت: نیروهای مردمی بویژه جوانان به صورت خودجوش و به سرعت وارد عرصه‌ی دفاع از کشور شدند و با رشادت و مقاومت و پایداری خود افتخار آفریدند.
   
  سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان تصریح کرد: باور, ایمان و اعتقاد رزمندگان بزرگترین عامل پیروزی ملت ایران در جنگ هشت ساله دفاع مقدس بود.
   
   
  وی با بیان اینکه دفاع مقدس سرشار از فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی مردانی است که برای حفاظت و پاسداری از کیان اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکردند تاکید کرد: امروز هم باید این باور و اعتقاد در بین نسل جوان و بویژه دانشجویان تقویت و نهادینه شود و اردوی راهیان نور یکی از راههای تقویت این باور است.
   
  اسکندر مرادی یادآور شد: باید با بهره گیری از اردوی راهیان نور, فرهنگ مقاومت برخواسته از دوران دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل کنیم.
   
  سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان در پایان تاکید کرد:  اردوهای راهیان نور به مثابه پلی است که راه ارتباطی میان نسل پویای امروز را با نسل پرشور حماسه و ایثار در دوران پرافتخار دفاع مقدس فراهم می‌کند و زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با رشادت‌ها، دلاوری‌ها و آرمان‌های شهیدان مهیا می‌کند.
   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 61 l تاریخ ارسال شنبه, 16 اسفند 1393 ساعت 13:15 توسط زانست ایران l کد خبری: 4628

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج