کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | جرات می خواهد مسئولین دانشگاه کردستان در چنین مراسمی شرکت کرده اند

برگزیده های زانست

  جرات می خواهد مسئولین دانشگاه کردستان در چنین مراسمی شرکت کرده اند

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  زیبا کلام گفت: خیلی کم اتفاق می افتد که در چنین مراسماتی مسئولین دانشگاه جرات حضور پیدا کنند اما امروز دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان و حجت الاسلام شیخ الاسلام مسئول نهاد رهبری در این جمع حضور دارند که در واقع شریک جرم سخنان من خواهند بود.

  کُرددانش

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ روز پنجشنبه صادق زیبا کلام استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه کردستان در جمع دانشجویان این دانشگاه حضور یافت.

   

  وی ابتدای سخنان خود را با ذکر دو نکته شروع کرد1: خیلی کم اتفاق می افتد که در چنین مراسماتی مسئولین دانشگاه جرات حضور پیدا کنند اما امروز دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان و حجت الاسلام شیخ الاسلام مسئول نهاد رهبری در این جمع حضور دارند که در واقع شریک جرم سخنان من خواهند بود.

   

  وی نکته دوم را اینچنین گفت: دلیل اصلی حضور من در کردستان, شرکت در جلسه وکلای استان بوده و اصلا قرار نبود در دانشگاه کردستان مراسم داشته باشم اما دکتر صالحی مدیر فرهنگی دانشگاه و انجمن اسلامی دانشگاه کردستان از من دعوت کردند که جلسه پرسش و پاسخی با دانشجویان داشته باشم.

   

  زیباکلام اظهار داشت: روال دموکراسی و مردم سالاری به این صورت است که هر چهار سال یکبار انتخابات برگزار شود و این انتخابات به این دلیل برگزار می شود که مشخص شود آیا مردم با سیاست های دولت فعلی موافق هستند یا نه, که در صورت مخالفت, دولت جدید روی کار می آید.

   

  وی افزود: در انتخابات سال 92 بیش از 40 درصد رای دهندگان به اقای حسن روحانی رای دادند که این یعنی 40 درصد مردم با سیاست های احمدی نژاد مخالف بودند.

   

  زیباکلام تاکید کرد: علارغم اینکه دولت تدبیر و امید پشتوانه 40 درصد رای دهندگان را داشته اما انطور که باید و شاید نتوانسته سیاست های جدیدی را در بسیاری از عرصه ها تحقق بخشد و تغییرات اساسی انجام دهد بلکه اکثر مسئولین دولت قبل در پست های مدیریتی خود مانده اند.

   

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: نگاه ما در دولت یازدهم به هیچ وجه سنخیتی با نگاه دولت قبل ندارد چون در سال 84 که آقای احمدی نژاد انتخاب شد در ماه های اول بصورت بوردیزل وار تمام مسئولین را بدون توجه به تخصص و سابقه مدیریتی برکنار کردند که این اتفاق یادآور دوران بعد از انقلاب بود.

   

  وی با بیان اینکه اکثر مدیران دولت گذشته براساس سلایق سیاسی منصوب می شدند نه تخصص و توانایی افزود: ما در دولت یازدهم به هیچ وجه مدیری را که سابقه اجرایی خوبی دارد تغییر نداده ایم.

   

  زیباکلام گفت: در کنار خواسته های سیاسی و اقتصادی اکثرا خواسته های مدنی باعث شد که مردم به روحانی رای دهند و امروز اقای روحانی فراموش نکرده اند که مردم برای مطالبه رفع حصر به ایشان رای داده اند اما تا امروز گام اساسی در این حوزه برنداشته اند.

   

  وی به  باز شدن فضای سیاسی در کل کشور بعد از روی کار امدن دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: یکی از جاهایی که بصورت ویژه فضای آن قبل از انتخابات و بعد از ان کاملا تغییر کرده فضای دانشگاه های کشور است.

   

  این استاد دانشگاه گفت: بعد از انتخابات سال 88 فضا بسیار بسته و امنیتی بود و کمیته های انظباطی مثل عقاب بالای سر دانشجویان بود اما امروز فضای امنیتی پس زده شده است و کناررفته است.

   

  وی یادآور شد: اصولگرایان می دانند اگر انتخابات دهم مجلس بصورت آزاد برگزار شود آنها قطعا خواهند باخت بنابراین برای جلوگیری از شکست, تنها یک راه حل دارند ان هم رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است پس باید برای این مشکل ما اصلاحطلبان نهایت تلاش خود را بکنیم و با اعتراض به شورای نگهبان خواستار این باشیم که شورای نگهبان در چهار چوب قانون اقدام کند.

   

  وی افزود: شورای نگهبان نمی تواند هر کسی را که دلش خواست رد صلاحیت کند بلکه باید در چهارچوب قانون رد صلاحیت کند.

   

  زیباکلام ادامه داد: الان مدت هاست که شورای نگهبان التزام به قانون را کنار گذاشته است و چون می دانیم حتما شورای نگهبان اکثریت نامزدها را رد صلاحیت می کند پس باید از همین امروز به فکر باشیم و پهنه جبهه اصلاح طلب را بسیار گسترده کنیم.

   

  وی گفت: با توجه به اینکه جریانات مختلفی بنام اصلاحات و اصلاح طلبی در جامعه وجود دارد باید بتوانیم برای اجتناب از اختلافات در بسیاری از حوزه های انتخاباتی, به لیست واحد برسیم چون در غیر اینصورت با دست خودمان اسباب شکست خودمان را فراهم می آوریم.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 92 l تاریخ ارسال یکشنبه, 10 اسفند 1393 ساعت 10:37 توسط زانست ایران l کد خبری: 4584

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج