کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | اصلاحات خواب دیده است خیر باشد

برگزیده های زانست

  اصلاحات خواب دیده است خیر باشد

  چاپفرستادن به ایمیل

   
   
  دانشجوی فعال سیاسی دانشگاه کردستان طی یادداشتی نقدی به سخنان زیباکلام در دانشگاه کردستان کرد.
   
  کُرددانش
   
  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ روز پنجشنبه دکتر صادق زیباکلام استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه کردستان در این دانشگاه حضور یافت و یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان طی یادداشتی نقدی بر سخنان ایشان داشتند.
  متن کامل این یادداشت در زیر امده است:
   
  بسمه تعالی
  در هفتم اسفند ماه سال 1393، تالار مولوی دانشگاه کردستان شاهد یک بازی تبلیغاتی از طرف جبهه ی اصلاحات در راستای اخذ اکثریت کرسی های بهارستان بود. این نشست که به صورت پرسش و پاسخ برگذار گردید و البته هیچ پرسشی پاسخ داده نشد جناب آقای دکتر صادق زیباکلام در لابه لای سخنان ابتدای جلسه حرف از احیای مجلس ششم به میان آوردند. امیدواری دکتر زیباکلام در احیای دوران مجلس ششم ولی در قالب مجلس دهم سوال برانگیز است و مهمترین سوالی که در اذهان عمومی به وجود می آورد این است که مجلس ششم چه خصیصه و رویکرد مهمی داشت که جبهه ی اصلاحات دوباره می خواهد در جهت احیای آن تمام پتانسیل خود را بکار بگیرد؟ بررسی عملکرد مجلس ششم قطعا بهترین پاسخ را به این پرسش خواهد داد. رویکرد مجلس ششم  لوایح دوقلو خلاصه می شود. آن هنگام که دوم خردادی ها در سربالایی ناتوانی در پاسخگویی به توقعات طیف ها و احزاب اصلاح طلب و حل مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم قرار گرفتند همزمان با فعال کردن بمب های تبلیغاتی دو لایحه تهیه کردند که بعدها به لوایح دوقلو معروف شدند.
  در تاریخ هشتم شهریور 1381 به مناسبت هفته دولت محمدخاتمی رئیس جمهور اصلاح طلب در مصاحبه ای با خبرنگاران خبر از تهیه این دو لایحه داد. اما این دو لایحه چه بودند؟ لایحه اول در راستای افزایش اختیارات رئیس جمهور و لایحه دوم حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان بود. اصلاح طلبان تمام خواسته های خود را در این دو لایحه گنجانده بودند.اما این دو لایحه چه امتیازاتی برای حزب غالب اصلاح طلب داشت که تمام پتانسیل سیاسی خود را در راستای قانونی شدن این لوایح بکار بردند. غایت و هدف ،از اجرایی کردن تئوری فتح سنگر به سنگر بود یعنی می خواستند ارکان نظام را یکی پس از دیگری به نفع خود فتح کنند. در لایحه اول با افزایش اختیارات رئیس جمهور در واقع اختیارات مجلس کم می شد و با این کار زمینه برای مادام العمر شدن ریاست جمهوری فراهم می شد و قطعا نتیجه ای جز بی اعتبار شدن قانون اساسی و تک حزبی شدن جامعه سیاسی نداشت و اما در لایحه دوم با حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان که همیشه مانعی بر زیاده خواهی و قدرت طلبی جناح اصلاح طلب بوده ، برداشته می شد یعنی نقش بازدارندگی شورای نگهبان در برابر قدرت طلبی آنان بی اثر می شد. دوم خردادی ها هنگامی که با ردشدن این لوایح توسط شورای نگهبان مواجه شدند سه عملکرد در پیش گرفتند. آنها در ابتدا تهدید به خروج از حاکمیت و ایجاد بی نظمی در اداره کشور کردند و در ادامه رفراندوم حکومت اسلامی را مطرح کردند و در نهایت به رهبر انقلاب نامه نوشتند که باید در مقام حمایت از آنها برآید و مصلحت آنان را بر مصلحت و آسایش مردم ترجیح دهد و مردم را فدای زیاده خواهی های آنها کند و اگر چنین نکند جام زهر در انتظار او خواهد بود. با این توضیحات مشخص شد که اصلاح طلبان را در واقع باید قدرت طلبان لقب داد چرا که تفکر اصلاح طلبی هیچ تناسبی با قدرت طلبی ندارد. در هر جامعه ای باید اصلاحات باشد تا جامعه با اصلاح کاستی ها راه سعادت و تعالی را در پیش گیرد.
  اما واقعا جای سوال دارد که جریان دوم خرداد با پشتوانه چه عقبه در خشانی انتظار دارد که دوباره امت مسلمان ایران به تفکر و ایدئولوژی آنها اعتماد کند . هنوز هیچ کس واقعه ی کوی دانشگاه را فراموش نکرده است . هنوز تمسخر شما نسبت به اسلام و عالمان اسلامی از ذهن ها پاک نشده . 
  اکنون باید گفت که اصلاحات خواب دیده است خیر باشد . قطعا ذهن بیدار و آگاه ملت ایران چشمش را بر روی این حقایق تلخ نخواهد بست و اجازه ی مهندسی شدن انتخابات را به این جریان فکری مسموم نخواهد داد . شاهد بر حق این ادعا واقعه تاریخی 9 دی است ، آن هنگام که در کوران فتنه ای که به راه انداخته اید و حقوق ملت ایران و  قانون و دموکراسی را پایمال کردید ملت مسلمان ایران طومارتان را درهم پیچید و نقش هایتان را نقش برآب کرد، یقین داشته باشید که این بار هم در صورت قانون گریزی و ایستادگی در برابر ولی فقیه از خشم ملت ولایت مدار این مرز و بوم در امان نخواهید بود و هرگونه عمل ضدقانونی و ضد اسلامی شما با مشتی محکم و کوبنده پاسخ داده خواهد شد.
  والسلام
  دانشجوی فعال سیاسی دانشگاه کردستان
   
   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 116 l تاریخ ارسال شنبه, 09 اسفند 1393 ساعت 12:00 توسط زانست ایران l کد خبری: 4577

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج