همه ما دانشگاهیان کولبریم, بار بیکاری را بر دوش حمل میکنیم/ دولت برای بیکاری جوانان چه کاری انجام داده

برگزیده های زانست

  همه ما دانشگاهیان کولبریم, بار بیکاری را بر دوش حمل میکنیم/ دولت برای بیکاری جوانان چه کاری انجام داده

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  حضور نماینده اصلاح‌طلب اسبق مجلس در دانشگاه کردستان با حاشیه های همراه بود.

  کرددانش

  به گزارش خبرنگار کرددانش؛  شامگاه چهارشنبه جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه کردستان با محوریت بررسی روابط خارجی دولت تدبیر و امید و با حضور ابراهیم اصغرزاده در تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد.

  یکی از دانشجویان در انتقاد به حرف اصغرزاده که گفتند در زمان احمدی نزاد 70 میلیون کولبر در کشور وجود داشته است گفت: اگر کل ایران از حوزه کولبری خارج بشه استان کردستان خارج نمیشه, درسته که کولبری شغل پر مشقتی در مناطق مرزی استان کردستان است و در این راه خیلی از همین کولبرها جانشان را از دست میدهند  اما کوله بری این نیست که ما باری را بر دوشمان حمل کنیم منم کولبرم ولی بیکاری رو بر دوشم حمل میکنم همه ما دانشگاهیان کولبریم.

   

  این دانشجو ادامه داد: هر چند اکثریت مردم کردستان به حسن روحانی رای دادند اما بعد از گذشت یکسال و نیم از روی کار امدن دولت تدبیر و امید, حکومت مرکزی برای کردستان چه کار مثبتی انجام داده است بجز اینکه وزیر اقای رییس جمهور خطاب به مردم کردستان گفتند که فردی که صلاحیت استانداری کردستان را داتشه باشد در کردستان پیدا نکرده ایم اصلا مردم کردستان در اداره کشور چقدر مشارکت دارند؟

   

  این دانشجوی دانشگاه کردستان تصریح کرد: بر طبق امار رسمی بیش از 20 هزار کردستانی در عراق کار میکنند چون در کردستان کارخانه ای برای اشتغال جوانان وجود ندارد  در این مدت روی کار امدن دولت روحانی برای اشتغال جوانان کردستان چه قدمی برداشته؟

   

  وی  افزود: چرا باید در کردستان دید امنیتی باشد وقتی که مردم خود حافظ مرزهای نظام هستند چرا باید گرانی و فقر و بیکاری باشد وقتی یکی از پر ظرفیت ترین استان های کشور هستیم چرا باید امروز در شاخص های توسعه یکی از استانهای آخر کشور باشیم.

   

  وی با گلایه از این که دولت ها چه اصلاح طلب و چه اصول گرا هیچ کدام تا کنون برای کردستان کاری نکرده اند ، یادآور شد: شعار دیگر در کردستان تکراری است با عمل به مردم ثابت کنید.

   

  اضغرزاده در جواب این دانشجوی دانشگاه کردستان گفت: هر چند امروز شاهدیم که استاندار کردستان و تیم مدیریتی ایشان خالصانه و صادقانه دارند کار میکنند اما از حرف وزیر کشور شرمنده هستم و دولت باید بابت این حرف از مردم کردستان عذرخواهی می کرد.

   

  وی افزود : اینکه هر گروه و قومی بخواهد برای خودش مسئول انتخاب کند حکومت اداره نمی شود بلکه باید تعامل و تعادلی بین مطالبات اقوام و حکومت مرکزی داشته باشیم و باید تبعیض مثبت ایجاد کنیم نه منفی.

   

  اصغرزاده افزود: کردستان به لحاظ اقتصادی رتبه پایینی در کشور دارد اما از لحاط منابع ابی و زمین های کشاورزی در رتبه خوبی است که باید از این ظرفیت ها در جهت توسعه استان استفاده شود.

   

  وی با اشاره به نگاه امنیتی به کردستان گفت: اکثر این دیدگاه ها بیمار است همانطوری که می دانیم معلوم نیست قوه قضاییه با چه حکمی و با اجازه چه  قانونی یک نفر را ممنوع التصویر میکند.

   

  وی ادامه داد: وقتی درباره کسایی که رییس جمعهور بودند و چنین حکم هایی صادر میشود مثل  هاشمی رفسنجانی که خودش از پایه گذاران این انقلاب است اما در انتخابات اخیر شورای نگهبان صلاحیتش را رد کردند می افتد باید جلوی اینها ایستاد.

   

  وی تاکید کرد: باید در برابر کل تبعیض ها و کم و کاستی ها مبارزه سفید کرد نه مبارزه ایدئولوزیک.

   

  اصغرزاده گفت: نسل من یک عینک دو قطبی سیاه و سفید داشت اما شما امروز یک فضای خاکستری هم دارید که حسن روحانی , رییس دانشگاه و استاندار هم به شما اجازه فعالیت میدهند پس از این فر صت استفاده کنید.

   

  این نماینده اصلاح‌طلب اسبق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حسن روحانی محصول شبکه‌های اجتماعی است که شما جوانان به راه انداخته‌اید و من برای چنین جوانانی که اصلاح‌طلب و تحول‌خواه اما نه برانداز هستند، احترام قائلم.

   

   در ادامه این نشست یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه کردستان پشت تریبون رفت و گفت: اقای اصغرزاده تناقض در حرفاتون خیلی ازار دهنده است شما عین هم‌زن عمل کردید و همه چیز را قاطی تحویل جمع دادید.

  وی گفت: فشار دشمن وقتی بیشتر می شود که امید دشمن بیشتر شود افرادی که امروز در حصر هستند خود یکی از علت های این فشار بودند که در فتنه 88 دشمن را امیدوار کردند.

   

  وی افزود:  درست در زمانی که حرکت های بیداری اسلامی در منطقه رخ داد این افراد با همسان سازی خائنانه بین اتفاقات بیداری اسلامی و اغتشاشات 88 قشنگ سیاست استکبار را اجرا کردند ان هم در کشوری که بعنوان منشا بیداری اسلامی است.

   

  وی یادآور شد: حصر رهبران اصلاح طلب به دلیل خیانت اشکار آنها به رهبری انقلاب  بود و طبق قانون باید مجازات شوند و آزادی آنها خلاف قانون اسلامی است.

   

  وی ادامه داد:  یکی از تعهدات اصلی غرب در توافقات هسته ای این بود که تحریم های جدید علیه ایران تصویب نشود اما دیدیم که اینطور نشد, اصلا ما برای چه داریم مذاکره میکنیم احیانا فکر نمیکنید برای برداشتن تحریم هاست ولی دولت تدبیر و امید فقط برای مذاکره دارد مذاکره میکند.

   

  وی ضمن انتقاد از برخی اقدامات وزیر خارجه کشورمان بیان کرد: استقلال مردم در پیاده رویی ظریف با کری نیست بلکه در قدرت نظامی، تسلیحاتی، علمی و فناوری ها است.

   

  وی ادامه داد: من از اصطلاح بهار عربی شما به عنوان بیداری اسلامی یاد می کنم چون یکی از ارکان تمام این حرکات  اسلام بود.

  وی در پایان یادآور شد: کشور باید از آرمان های امام دفاع کند و ا زمظلومان حمایت کند هر گونه کم کاری در این راستا پشت کردن به آرمان های امام (ره) است.

   

  {jcomments on}

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 389 کليک ها ايجاد شده در پنجشنبه, 07 اسفند 1393 ساعت 11:50 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 4574

  آخرین اخبار سنندج