کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | حوزه علمیه خواهران کردستان طلبه می پذیرد

برگزیده های زانست

  حوزه علمیه خواهران کردستان طلبه می پذیرد

  چاپفرستادن به ایمیل


  مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان از پذیرش خواهران علاقه مند به تحصیل در حوزه های علمیه خواهران استان کردستان در چهار مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره تخصصی دکترا و فوق تخصصی خبر داد.

   

  کُرددانش
  به گزارش کُرددانش؛ حجت الاسلام محمد صالحی زمان ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران را از 25 بهمن تا 10 اسفند سال جاری عنوان کرد.

  وی افزود: بانوان علاقه مند به تحصیل در حوزه های علمیه می توانند با مراجعه به سایت www.hc.ir

  و یا مراجعه به حوزه های علمیه، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

  او اظهارکرد: حوزه علمیه خواهران در چهار مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره تخصصی دکترا و فوق تخصصی یا اجتهاد فعالیت می کند.

  مدیرحوزه علمیه خواهران استان کردستان شرط ورود به تحصیل در حوزه های علمیه خواهران را در همه شهرستان های استان مدرک دیپلم عنوان کرد و گفت: شرط ورود به حوزه در شهرستان کامیاران مدرک سیکل تعیین شده است.

  به گفته حجت الاسلام و المسلمین صالحی؛ تحصیل در حوزه های علمیه و کسب معارف اسلامی فضای سالم توام با معنویت و سلامت جامعه را به دنبال دارد.

  وی با اشاره به اینکه در استان کردستان بیش از هزار طلبه خواهر در حوزه مشغول به تحصیل هستند گفت: پیش از انقلاب اسلامی در کردستان یک طلبه خواهر هم نداشتیم اکنون به برکت انقلاب اسلامی زمینه تربیت خواهران مجتهد فراهم شده است.

  وی افزود: شرط سنی تحصیل خواهران در حوزه های علمیه در سطح کشور 30 سال اما در کردستان 35 سال تعین شده است.

  او حضور پاره وقت، نیمه حضوری و سهولت انتقالی و رایگان بودن تحصیل را از مزایای تحصیل در حوزه خواهران دانست و گفت: در حوزه های علمیه اقتضائات بانوان و محدودیت شغلی، اجتماعی و خانوادگی بانوان مورد توجه قرار گرفته است.

  مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به اینکه تا سال 92 تنها در سه شهرستان مقطع کارشناسی تدریس می شد گفت: امروز مقطع کارشناسی در شهرستان های بیجار، سریش آباد، سنندج، قروه، کامیاران و سقز در حوزه های علمیه تدریس می شود.

  حجت الاسلام صالحی یادآور شد: مقطع کارشناسی ارشد در حوزه های علمیه خواهران تنها در دو شهرستان قروه و بیجار تدریس می شود.

  وی با اشاره به اینکه امسال سومین سالی است که در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو می پذیریم گفت: هم اکنون 45 نفر در قروه و 30 نفر در بیجار در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

  او گفت: در حوزه های علمیه خواهران کردستان محدودیتی در زمینه پذیرش اهل تسنن و اهل تشیع لحاظ نشده است.

  حجت الاسلام صالحی سوابق علمی افراد و گزینش را در مقطع سطح دو ضروری دانست و افزود: هم اکنون 28 نفر از خواهران اهل سنت در حوزه علمیه سقز مشغول به فعالیت هستند.

  وی با اشاره به اینکه تدریس دوره های دکترا جزء اولویت های حوزه علمیه خواهران استان قرار دارد گفت: هم اکنون در حوزه های علمیه اصفهان، قم و تهران مقطع دکترا تدریس می شود.

  او با اشاره به اینکه حوزه علمیه خواهران اولین کرسی آزاد اندیشی را در استان کردستان برگزار کرده است گفت: حوزه علمیه در دو سال اخیر تاکنون 40 کرسی آزاد اندیشی در موضوعات مختلف برگزار کرده است.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 45 l تاریخ ارسال سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 09:33 توسط زانست ایران l کد خبری: 4442

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج