کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | زمینه فعالیت های تحقیقاتی برای دانشجویان در دانشگاه ها وجود ندارد

برگزیده های زانست

  زمینه فعالیت های تحقیقاتی برای دانشجویان در دانشگاه ها وجود ندارد

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  این دانشجوی مخترع کردستانی عنوان میکند: در دانشگاهای ما زمینه فعالیت تحقیقاتی برای دانشجویان بشکل معنا داری وجود ندارد و بار این فقدان بر دوش دانشجویان محقق است که متحمل هزینه های مادی زیادی میشوند.

   

  کُرددانش

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ اسمش رامین کریمی است دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج, هر چند کمتر از 25 سال سن دارد اما اراده ای دارد از جنس خلاقیت, ایده و ابتکار.

   

  از دانشجویان و پژوهشگران نمونه استان است که در کارنامه علمی خود, طراحی و ساخت سیستم هشدار دهنده بمب های مغناطیسی, اختراع دستگاه موج زن نقطه ای لیزری؛ طراحی سیستم رباتیک اعلان حریق هوشمند در جنگل, اختراع و طراحی کمربند غریق نجات اضطراری, اختراع دستگاه جوب شوب و ...را ثبت کرده است.

   

  از دیگر افتخارات این دانشجو مخترع می توان به کسب مقام نخست در جشنواره اختراعات دفاعی غرب کشور, مقام دوم جشنواره اختراعات دانشجویی استان, پژو هشگر نمونه استان و... اشاره کرد.

  می گوید:

   و از دانشجویان مخترع و مبتکر است درکارنامه خود طراحی و ساخت سیستم هشدار دهنده بمب های مغناطیسی, اختراع دستگاه موج زن نقطه ای لیزری؛ طراحی سیستم رباتیک اعلان حریق هوشمند در جنگل, اختراع و طراحی کمربند غریق نجات اضطراری, اختراع دستگاه جوب شوب و ... چندین مقام و اختراع دیگر را دارد.

   

  می گوید  چندین اختراع, چندین نسبت به هم دانشگاهی های خود کارنامه علمی پربارتری دارد در کارنامه خود بیش از 20 افتخار رتبه اختراع و ... را کسب کرده است.

   

  جرقه ی اصلی نوآوری و ابتکار خود را از دوران کودکی می داند و می گویددوران کودکی علاقه زیادی به بررسی طرز کار وسایل داشتم و گهگاهی هم خرابکاری میکردم که مورد تنبیه قرار می گرفتم اما من کار خودم را میکردم.

   

  ادامه میدهد: اولین حضور من در زمینه علمی به دوران دبیرستانم برمیگردد که مقاله ای برای مسابقه  "گامی به سوی جایزه نوبل لهستان" ارسال کردم و توانستیم مورد تشویق استانی قرار بگیرم.

  کُرددانش

  این جوان کردستانی می افزاید: در دوران پیش دانشگاهی با پژوهش سرای امام خمینی آشنا شدم و توانستیم تیم رباتیک و علمی که متشکل از دختران و پسران دانش آموز بود تشکیل دهیم که با فعالیت در این تیم توانستیم برای جشنواره خوارزمی همان سال 4 ایده آماده و نمونه سازی کنیم و تا مرحله کشوری پیش رفتیم و مورد تقدیر قرار گرفیتم.

   

  میگوید: با ورود به دانشگاه زمینه اصلی فعالیت برای من باز شد و توانستم با راهنمایی و مشاوره از اساتید دانشگاهی بینه علمی ایده های خود را قوی تر کنم.

   

  این دانشجوی مخترع کردستانی عنوان میکند: در دانشگاهای ما زمینه فعالیت تحقیقاتی برای دانشجویان بشکل معنا داری وجود ندارد و بار این فقدان بر دوش دانشجویان محقق است که متحمل هزینه های مادی زیادی میشوند.

   

  به گفته این جوان کردستانی, در فعالیت های تحقیقاتی و علمی دو رکن حیاتی و اساسی است, اول وجود بنیه علمی و اساتید مشاور و دوم امکانات و بنیه مالی جهت حمایت امور تحقیقاتی, که متاسفانه تا امروز این دو عامل را در کنار هم ندیدم.

   

  این دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز سنندج گفت: باید دانشگاها در برنامه توسعه ی خود زمینه مناسبی ایجاد کنند که دانشجویان خلاق, محقق و توانمند بتوانند در سایه علمی اساتید و حمایت های مالی و امکانات در نظر گرفته شده, ایده هایی را تولید کنند که بتوانند منجر به ارتباط با صنعت شود و تولید محصول شوند.

   

  به گفته این دانشجو مبتکر, دفتری بنام ارتباط با صنعت در دانشگاها وجود دارد که فقط در جایگاه نمایشی قرار دارد و متاسفانه در جهت های دیگر بهره برداری میشود.

   

  وی در پایان تاکید میکند: هرچند مشکلات و موانع زیادی بر سر راه محققین و مخترعین وجود دارد ولی این روحیه شکست ناپذیر و سیری ناشدنی علمی است که موانع را کنار میزند و به نتایج مطلوب می رساند. هرچند در این میان به محقق خیلی آسیب و فشار روحی و مالی میرسداما امیدوارم روزی شرایط برای محققین فراهم باشد که بدون دغدغه ی مالی و مسایل دیگر بتوانند جهت ارتقای صنعت و بنیه علمی کشور بکشوند و فعالیت کنند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 71 l تاریخ ارسال دوشنبه, 27 بهمن 1393 ساعت 07:42 توسط زانست ایران l کد خبری: 4431

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج