کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | کمک 653 میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به بیماران خاص

برگزیده های زانست

  کمک 653 میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به بیماران خاص

  چاپفرستادن به ایمیل


   معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان به بیماران خاص و سرطانی که جمعیتی بالغ بر یک هزار و 841 را در کردستان دارند ۶۵۳ میلیون تومان کمک شده است.

  کُرددانش
  به گزارش کُرددانش ؛ هومن قصری در جلسه کمیته بیماران خاص که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: براساس آمار موجود تعداد بیماران خاص در کشور ۱۲۰ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده که از این  آمار ۱.۵ درصد آن مربوط به استان کردستان است.
  وی با اشاره به اینکه از جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری کردستان ۱/. درصد آن جزو بیماران خاص هستند،اظهارداشت:در مجموع تعداد بیماران خاص استان در سال ۹۲ یک هزار و ۶۰۲ نفر بوده که این تعداد در سال جاری به یک هزار و ۸۴۱ نفر افزایش یافته است.
  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه تعداد بیماران هموفیلی در استان در سال ۹۲، ۱۰۹ نفر و امسال به ۱۱۹ نفر رسیده است، عنوان کرد: تعداد بیماران مبتلا به ام اس دریافت کننده دارو از ۵۴۵ نفر در سال گذشته به ۶۶۹ نفر در سال جاری افزایش یافته است.
  قصری تعداد بیماران مبتلا به تالاسمی در استان را هم  ۱۲۷ نفر ذکر کرد و اظهارداشت:  تعداد بیمارانی که در استان پیوند کلیه شدند در سال گذشته ۴۳۲ نفر بودند و امسال تعداد این بیماران به ۵۰۶ نفر رسیده است.
  وی تعداد بیماران دیالیزی در کل کشور را بیش از ۲۴ هزار نفر ذکر و بیان کرد: ۴۲۵ نفر به عبارتی ۱.۸ درصد بیماران دیالیزی کشور در این استان وجود دارند.
  وی به فعالیت ها و مساعدت هایی که بیماران خاص شده اشاره کرد و گفت: ۱۹۴ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان از سوی وزارت بهداشت به بیماران خاص استان در سال جاری مساعدت مالی شده است.
   معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان هم به بیماران خاص و سرطانی ۶۵۳ میلیون تومان کمک شده است.
  قصری از احداث بخش دیالیز بیمارستان سینا در شهرستان کامیاران خبر داد و اظهارداشت: احداث ساختمان این بخش را یک فرد خیر متقبل شده و دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز آن با صرف هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان تهیه شده است.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 66 l تاریخ ارسال یکشنبه, 26 بهمن 1393 ساعت 08:34 توسط زانست ایران l کد خبری: 4428

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج