اجازه ندهیم آینده زریوار به سرنوشت دریاچه ارومیه مبتلا شود

برگزیده های زانست

  اجازه ندهیم آینده زریوار به سرنوشت دریاچه ارومیه مبتلا شود

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  کُرددانش؛ ابراز نگرانی از وضعیت نامناسب دریاچه زریوار و ضرورت اتخاذ راهکاری برای نجات آن، از جمله موضوعات مطرح شده در دیدار شورای شهر مریوان با رئیس شورای عالی استان‌های کشور بود.

  دیدار رئیس شورای عالی استان‌های کشور با اعضای شورای شهر و شهرستان مریوان، جمعه شب برگزار شد.

  در این جلسه رئیس شورای شهر مریوان اظهار کرد: در اصل هفتم قانون اساسی، ارکان تصمیم‌گیری و اداره کشور بر عهده مجلس و شورا قرار گرفته است و این نکته مهمی به شمار می‌رود.

  خلیل میرزایی تصریح کرد: زمانی که می‌بینیم این تصمیم‌گیری‌ها محدود به شهرداری بوده و گاهی کمتر از آنها نفوذ داریم، آنگاه باید تأمل بیش‌تری کرد.

  وی با بیان اینکه به جز مسائل سیاسی، سایر مسائل شهری در حیطه امورات و فعالیت شورای شهر است، گفت: ما اعضای شوراها از چند و چون لوایحی که شورای عالی استان‌ها به مجلس می‌دهد، خبر نداریم.

  رئیس شورای شهر مریوان، عدم استعلام اصناف از شهرداری‌ها را یک معضل در حوزه شهری دانست و افزود: متأسفانه اصناف، بدون اجازه می‌توانند در هر کجا که بخواهند، مجوز کسب و کار دریافت کنند.

  در ادامه این جلسه، مژگان محمدی دیگر عضو شورای شهر مریوان هم با بیان اینکه حقوق شوراها از طریق شهرداری‌ها تأمین می‌شود گفت: به همین دلیل مبدل به شورای شهرداری شده‌ایم.

  وی با طرح این پرسش که چرا حضور عضو شورا در جلسات کمیسیون معاملات شهرداری حذف شده است، افزود: این در حالی است که شورا باید ناظر بر هر ارگانی از جمله نهاد شهرداری باشد.

  محمدی از برگشت بسیاری از مصوبات شورای شهر انتقاد کرد و افزود: وضعیت مهم‌ترین ظرفیت گردشگری مریوان، یعنی دریاچه زریوار به طور مداوم رو به وخامت می‌رود.

  وی با بیان اینکه مردم، تنها شورا را در این قضیه مسئول دانسته و مورد پرسش قرار می‌دهند، تصریح کرد: آنها تصور می‌کنند، مدیریت دریاچه در اختیار ما است، اما عملا اینگونه نیست.

  محمدی در پایان هشدار داد، نباید اجازه دهیم سرنوشت دریاچه زریوار شبیه دریاچه ارومیه شود و پس از آن نسبت به تخصیص و جذب اعتبارات برای احیا و نجات‌بخشی اقدام کرد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 66 کليک ها ايجاد شده در شنبه, 21 شهریور 1394 ساعت 12:03 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5667

  آخرین اخبار سنندج