جسد دانشجوی غرق شده در سد گاوشان پیدا شد

برگزیده های زانست

  جسد دانشجوی غرق شده در سد گاوشان پیدا شد

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  کُرددانش؛ جسد جوان 23 ساله سنندجی که در سدگاوشان غرق شده بود، توسط جاودگر آبهای ایران پیدا و از آب بیرون کشیده شد.

  عصر روز گذشته در پی بی احتیاطی 6 دانشجو که در نزدیکی غروب اقدام به شنا در آب‌های سد گاوشان کردند، وحید فلاحی ورزشکار سنندجی دچار غرق شدگی شده و جسد بی‌جان وی توسط «بهمن پرورش» جادوگر آبهای ایران از آبهای سد گاوشان بیرون کشیده شد.

  مدیرعامل آتش‌نشانی کامیاران، در حاشیه این حادثه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به گزارش یک مورد غرق شدگی در غروب دیروز 19 شهریورماه به آتش‌نشانی این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این حادثه در بخشی از آب‌های سد گاوشان  مابین دو روستای « وشترمل» و « تازآباد» رخ داده است.

  فریبرز مرادی ضمن اشاره به کنترل روحی و روانی همراهان غریق به صورت تلفنی توسط شخص خود با هدف جلوگیری از هرگونه اقدامات خودجوش همراهان در بیرون کشیدن غریق، افزود: در تماس تلفنی با همراهان غریق سعی کردم با دعوت آنها به آرامش و بیان نکات ایمنی و راهنمایی‌های اولیه از وقوع هرگونه حادثه بعدی که  منجر به قربانی بعدی شود، تا رسیدن نیروهای آتش‌نشانی و امدادی به محل حادثه جلوگیری کنم.

  وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های ایثارگرانه و جوانمردانه غواص افتخاری ایران « بهمن پرورش» در حضور بی‌دریغ و بدون چشم‌داشت در خطرناکترین حادثه‌های آبی و کوهستانی در سراسر کشور، اضافه کرد: طی تماس و هماهنگی با جاودگر آب‌های ایران، نیروهای آتش‌نشانی کامیاران نیز بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و تا رسیدن غواص، اقدام به مناسب‌سازی، ایمن‌ سازی، فراهم نمودن امکانات اولیه و ایجاد فضای روشن در محل حادثه کردند.

  مرادی به صعب‌العبور بودن محل حادثه و تاریکی کامل فضای داخل و بیرون دریاچه در محل و زمان حادثه اشاره کرد و گفت: جادوگر آب‌های ایران با حضور زودهنگام در محل حادثه و کسب اطلاعاتی از محل دقیق غرق شدن، طی چند بار غوص، در تاریکی کامل زیر دریاچه با استفاده از تجربیات خود موفق به پیدا کردن غریق و بیرون کشیدن آن شد.

  مدیرعامل آتش‌نشانی کامیاران در خصوص غریق فوت شده، بیان کرد: غریق جوان 23 ساله با نام «وحید فلاحی»، اهل سنندج و دانشجو و ورزشکار بود که متأسفانه درست در محلی که تابلوی شنا ممنون نصب بود با 5 نفر از دوستان خود برای تفریح اقدام به شنا کرده بود که دچار این حادثه تلخ شده و جسد بی‌جان وی بعد از ساعت‌ها تا رسیدن غواص « بهمن پرورش» در آب‌های این سد گم شده بود.

  وی ضمن اشاره به راهی بودن آقای پرورش به سمت چهارمحال و بختیاری برای پیدا کردن دو نفر گمشده که هیچگونه اطلاعی در خصوص محل دقیق و نوع حادثه پیش آمده برای آنها وجود نداشت، افزود: این غواص ایثارگر برای اینکه امروز بتواند به موقع به محل حادثه در چهارمحال و بختیاری برسد، بدون معطلی و بدون توجه به تاریکی درون و بیرون دریاچه، وارد عمل شده و حدود یک ساعت بعد از نیمه شب موفق به پیدا کردن غریق در عمق 20 متری شد.

  مرادی به سه مورد غرق شدگی در سد گاوشان طی 5 ماه نخست سال‌جاری اشاره کرد و اظهار داشت: قرار نیست هرجا آب آزادی وجود دارد یک غواص  به صورت تمام وقت در آنجا حضور داشته باشد، بنابراین با توجه به اطلاع‌رسانی هایی که در خصوص عدم شنا در آب‌های آزاد و بخصوص آب‌های سدها می شود، انتظار می‌رود مردم و بخصوص جوانان از اقدام به اینگونه تفریحات خطرناک که مستقیما جان انسان را تهدید می‌کند، بپرهیزند.

  وی ضمن تأکید لزوم پرهیز از هرگونه آب تنی در آب سدها و دعوت مردم و جوانان برای شنا در استخرها، گفت: «ایمنی تنها ضامن سلامتی است» و این جمله مهم‌ترین توصیه درون و برون سازمانی نیروهای امدادی آتش‌نشانی برای جلوگیری از هرگونه حادثه است.

  مرادی ضمن اشاره به وجود یک نفر غواص تک ستاره در آتش‌نشانی کامیاران، افزود: با توجه به وجود دو سد بزرگ در این شهرستان در خصوص امکانات غواصی نباید به اینجا مانند سایر شهرستان‌ها نگاه کرد و لازم است در این مهم آتش‌نشانی کامیاران بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

  مدیرعامل آتش نشانی کامیاران در پایان ضمن اشاره به وعده‌های مسئولان برای تهیه و خریداری امکانات غواصی برای آتش‌نشانی این شهرستان، افزود: آقای بهمن پرورش، در راستای افزایش سطح توانایی پرسنل آتش‌نشانی این شهرستان در حوزه غواصی وعده برگزاری یک دوره آموزشی در این شهرستان داده که به زودی برگزار خواهد شد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 70 کليک ها ايجاد شده در شنبه, 21 شهریور 1394 ساعت 07:54 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5663

  آخرین اخبار سنندج