شرکت بیش از 14 هزار داوطلب کردستانی در آزمون ارشد سال 94

برگزیده های زانست

  شرکت بیش از 14 هزار داوطلب کردستانی در آزمون ارشد سال 94

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  مدیر آموزش دانشگاه کردستان خبر داد گفت: در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال, 14197 نفر داوطلب کردستانی شرکت کرده اند که از این تعداد 6 هزار و 600 نفر داوطلب زن و 7 هزار و597 نفر داوطلب مرد است.

  کُرددانش

  دکتر شهرام کبودوندپور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 94 همزمان با سراسر کشور از صبح روز چهارشنبه 15 بهمن تا عصر روز جمعه 17 بهمن در شش نیم روز در استان کردستان برگزار می شود.

   وی گفت: در این آزمون 14197 داوطلب کردستانی در 136 کد رشته امتحانی شرکت کردند که از این تعداد 6 هزار و 600 نفر داوطلب زن و 7 هزار و597 نفر داوطلب مرد است.

  کبودوندپور تصریح کرد: با توجه به اینکه در مجموع تعداد داوطلبین کنکور ارشد در سطح کشور نسبت به سال گذشته کاهش یافته است استان کردستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش یافته است.

  مدیر آموزش دانشگاه کردستانادامه داد: سال گذشته بیش از 16 هزار و 200 نفر داوطلب کردستانی در آزمون ارشد شرکت کرده بودند که امسال به 14 هزار و 197 نفر کاهش پیدا کرده است.

   وی صبح روز پنچ شنبه 16 بهمن را شلوغترین نیم روز عنوان کرد و گفت: در این نوبت داوطلبان در 65 کد رشته مختلف با هم به رقابت میپردازند.

   کبودوندپور گفت: بیشترین تعداد داوطلب به ترتیب در مجموعه مدیریت, مهندسی و کشاورزی با هم به رقابت میپردازند.

  وی به داوطلبان توصیه کرد: دانشجویان حتما کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر را به همراه خود داشته باشند و باجه رفع نقص در داخل دانشگاه فعال است که در مواردی که مشکل و یا نقصی در کارت ورود به جلسه و یا شماره داوطلبی بود در سریعترین زمان ممکن رسیدگی میشود.

  مدیر آموزش دانشگاه کردستان با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال 94 در استان کردستان فقط در چهار حوزه امتحانی در دانشگاه کردستان برگزار میشود گفت: داوطلبان از تمام درب های ورودی دانشگاه کردستان می توانند وارد شوند اما توصیه میکنم از درب ورودی شمالی جنب بانک تجارت و درب ورودی دانشکدده کشاورزی وارد شوند چون نزدیکتر به حوزه های امتحانی است.

  وی با بیان اینکه آزمون نوبت صبح از ساعت 8 صبح و  نوبت عصر ساعت 15 برگزار می شود گفت: توصیه میشود داوطلبان یک ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه های امتحانی حضور داشته باشند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 3232 کليک ها ايجاد شده در چهارشنبه, 15 بهمن 1393 ساعت 13:29 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 4337

  آخرین اخبار سنندج