اقدام موهن نشریه فرانسوی نماد تناقض گویی غربی ها در بحث آزادی بیان است

برگزیده های زانست

  اقدام موهن نشریه فرانسوی نماد تناقض گویی غربی ها در بحث آزادی بیان است

  چاپفرستادن به ایمیل  رییس دانشگاه مذاهب استان کردستان گفت: اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو نماد تناقض گویی آشکار غربی ها در بحث آزادی بیان و مبارزه با تروریسم است.

  کُرددانش
  دکتر کامران فتح اللهی رییس دانشگاه مذاهب استان کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش ضمن محکوم کردن اقدام موهن نشریه فرانسوی «شارلی ابدو » در انتشار کاریکاتور علیه پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص), اظهار داشت: اهانت به مقدسات دیگران و پایمال کردن حقوق آنان با اصل دموکراسی و آزادی کاملا در تضاد است.


  وی با بیان اینکه بی گمان سابقه حمایت غرب از تروریسم در خاورمیانه بر کسی پوشیده نیست گفت: هر چند غربی ها از حامیان اصلی گروهک های تکفیری و تروریستی هستند اما علیه تروریسم راهپیمایی به راه می اندازند و در صف اول این راهپیمایی کسانی حضور دارند که دستشان به خون هزاران انسان بی گناه و بی دفاع آلوده است.


   فتح اللهی افزود: در کشوری مثل فرانسه که مدعی آزادی بیان, آزادی اندیشه و حقوق بشر است به بالاترین مقدس مسلمانان که همان وجود مقدس و مبارک پیامبر گرامی اسلام است و یک میلیارد و نیم مسلمان در سراسر دنیا اهانت می شود که این تناقض گویی و دروغ آشکارغربی ها را نمایان می کند.


  رییس دانشگاه مذاهب استان کردستان تاکید کرد: این حرکت اهانت بار و توهین آمیز غرب به قطع یقین از سوی تمامی انسان های آزاده دنیا  از هر دین و مذهبی چه مسیحی و چه مسلمان محکوم و مذموم است و همانطور که شاهد هستیم اکثر رهبران مذاهب مختلف دنیا این اقدام را محکوم کرده اند.


  وی تصریح کرد: امروز وظیفه تمام مسلمانان و بویژه قشر فرهیخته در سراسر دنیا است که با تمام توان و قدرت در حمایت از مقدسات دین اسلام که اصل زندگی ما مسلمانان است بایستیم و از اقدامات توهین آمیز به اسلام و مسلمین اعلام برائت و انزجار کنیم.


  وی  از اهل تریبون و صاحبان قلم خواست بدون هیچ اغماض و مسامحه ای, اقدامات اهانت بار کشورهای غربی و دروغها و تناقض گویی های سران غرب  را افشارگری کنند و در تحلیل و بررسی اینگونه حوادث با علم به پیچیدگی‌های طراحی غرب علیه دنیای اسلام، اهداف ظاهری و باطنی آن را لحاظ کرده و به جامعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نمایند.


  {jcomments on}

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 2134 کليک ها ايجاد شده در سه شنبه, 30 دی 1393 ساعت 11:01 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 4163

  آخرین اخبار سنندج