دیدار اساتید دانشگاه های استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان/عکس

برگزیده های زانست

  دیدار اساتید دانشگاه های استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان/عکس

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  جمعی از اساتید دانشگاه های استان کردستان با حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار کردند.

  به گزارش خبرنگار زانست ایران, در این دیدار که به مناسبت سالروز شهادت استاد چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد, دکتر کیانی رییس دانشگاه آزاد سنندج با اشاره به اینکه در قرن بیستم تحولات گسترده ای چه خوب و چه بد در جهان اتفاق افتاده است گفت: یکی از رخدادهایی که دنیا را متحیر ساخت پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که می شود آن را معجزه قرن نامید.

   وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و حضور آگاهانه مردم توانست معادلات سیاسی دنیا را بر هم زند و خواب سیاستمداران نظام سلطه را آشفته کند.

  دکتر کیانی ادامه داد: یکی از برتری های  اصلی انقلاب ایران نسبت به انقلاب های دیگر, پایداری و ماندگاری آن است که همین ویژگی باعث خیزش دشمنان ایران و ایجاد نقشه های مختلف در جهت نابودی انقلاب شده است.

  وی از شهید چمران به عنوان الگوی اساتید کشور یاد کرد و گفت: استاد چمران در تمام ابعاد علمی, سیاسی, اخلاقی و معنوی متخصص و توانا بود.

   

  اساتید باید در صف اول اسلامی کردن دانشگاه ها باشند

  حاج آقا صفی زاده معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان در این دیدار پیشرفت های چشمگیر در کشور را از برکات تفکر بسیجی عنوان کرد و اظهار داشت: همین تفکر بسیجی  است که دشمنان انقلاب را به زانو در آورده است .

  وی با تاکید بر اینکه اساتید بسیجی باید همیشه درصحنه حضور داشته باشند افزود: اساتیدی که تفکر بسیجی دارند بهترین ظرفیت برای ایجاد تحول های عظیم در جامعه هستند.

  معاون فر هنگی دانشگاه کردستان گفت: اساتید بسیجی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید در صف اول مطالبه کنندگان منویات مقام معظم رهبری در راستای اسلامی کردن دانشگاه ها باشند.

   

  تعامل اساتید با سطوح مدیریتی استان کم است

  دکتر قربانی رییس دانشکده فنی یزدان پناه سنندج در این دیدار گفت: اساتید در کنار کارهای عملی و پژوهشی باید تهدیدهای دشمن را رصد کنند تا بتوانند جامعه و بخصوص نسل جوان را در مقابل این تهدیدها واکسینه کنند.

  وی گفت: باید اساتید بسیجی در حوزه های فرهنگی, تربیتی و بصیرت افزایی نقش موثری را در دانشگاه ها ایفا کنند و در حوزه تولید علم, خلاقیت و نوآوری گام های اساسی بردارند.

  دکتر قربانی تصریح کرد: متاسفانه امروز تعامل اساتید با سطوح مختلف مدیریتی  در استان بسیار کم است که لازم است در این زمینه اقدامات خوبی صورت گیرد.

   

  اساتید دانشگاه ها باید دغدغه فرهنگی داشته باشند

  در ادامه این دیدار, همتی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد سنندج اظهار کرد: آرامش امروز مملکت و طعم شیرین امنیت در کشور را مرهون خون هزارن شهیدی هستیم که جانانه در مقابل دشمن ایستادند.

  وی افزود: تنها زمانی اساتید در دانشگاه ها می توانند بر دانشجویان تاثیر بگذارند که خود اساتید, تفکر معنوی و دینی داشته باشند.

  همتی با اشاره به اینکه دانشگاه ها کارخانه انسان سازی هستند تصریح کرد: اساتید در تربیت نسل جوان کشور وظیفه سنگینی بر عهده دارند و از همین رو باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

  وی ادامه داد: امروز با توجه به هجمه های جنگ فرهنگی دشمن باید اساتید بسیجی دغدغه فرهنگی داشته باشند و از ورود رخنه های فرهنگی در میان قشر تحصیلکرده خودداری کنند و اسیب های وارده در این زمینه را رصد کنند و در پی حل و مقابله با ان برآیند.

  معاون فرهنگی دانشگاه آزاد  بر لزوم تقویت حس مسئولیت پذیری در بین اساتید دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: رفتار, کردار, منش و اخلاق اساتید برای دانشجو الگو است پس بهتر است اساتید در کنار تقویت بعد علمی خود در تقویت بعد اخلاقی و رفتاری خود نیز تلاش کنند.

   

  باید قشر توانمندی مدیریت دانشگاه فرهنگیان را بر عهده بگیرند

  حسینی از اساتید دانشگاه فرهنگیان سنندج گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان را از حساس ترین دانشگاه های کشور اعلام کرده است اما دانشگاه فرهنگیان در استان کردستان مورد بی مهری های زیادی قرار گرفته است.

   وی افزود: هر چند 2 سال از تاسیس  دانشگاه فرهنگیان در کردستان گذشته است اما در حوزه مدیریتی رفتارهایی مشاهده می شود که شایسته این دانشگاه نیست.

  حسینی تصریح کرد: اگر قر ار است دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تعلیم و تربیت نسل آینده کشور را بر عهده گیرند باید مسئولین و اساتید این دانشگاه جزو اساتید و مدیران نخبه استان باشد.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان جزو رتبه های برتر کنکور سراسری هستند پس لازم است قشری توانمند مدیریت این دانشگاه را بر عهده بگیرند.

  اسکندر مرادی از اساتید دانشگاه‌های کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: هم اکنون هشت کانون فعال٬ 12 حلقه صالحین و 10 حلقه علمی در دانشگاه پیام نور کردستان تشکیل شده است.
  وی از برگزاری 15 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور کردستان خبر داد و بیان کرد: تمام موضوعات کرسی آزاد اندیشی که در این دانشگاه برگزار شده با مشورت اساتید خبره و نخبگان انتخاب شده است.
  این استاد دانشگاه پیام نور به توسعه تفکر بسیجی و روحیه جهادی در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با وجود تفکر بسیجی در سطح جامعه دشمنان نتوانسته‌اند در حوزه تولید و علم با کشورمان مبارزه کنند.
  مرادی به تلاش دشمنان در زمینه تفرقه‌افکنی و ایجاد شکاف در بین مسلمانان اشاره کرد و بیان داشت: اساتید بسیج می‌توانند با محوریت قانون اساسی و توجه به منویات مقام معظم رهبری انسجام را در سطح جامعه ایجاده کرده و از هرگونه شکافی جلوگیری کنند.
  وی با اشاره به اینکه نقش اساتید در تحقق شعار امسال به دور از هرگونه سمت و سوگیری جناحی و دسته بندی‌های گروهی مثبت و تاثیرگذار است٬ افزود: اساتید دانشگاهی از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی پاسدار انقلاب و حافظ پیشرفت و امنیت کشور بوده است.
   

   

   

  {jcomments on}

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 4648 کليک ها ايجاد شده در پنجشنبه, 29 خرداد 1393 ساعت 20:35 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 2443

  آخرین اخبار سنندج