کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | زمان شعار دادن به سر رسیده است

برگزیده های زانست

  زمان شعار دادن به سر رسیده است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  رییس پارک علم و فناوری استان کردستان گفت: زمان شعار دادن به سر رسیده است باید راهکارها را عملیاتی کنیم تا نخبگان ما بتوانند در فضایی آرام و مطمئن داشته های خود را  برای پیشرفت و توسعه استان به کار گیرند.

  کُرددانش

  به گزارش کُرددانش؛ خالد سعیدی در جشنواره دانشجویی ایده های برتر دانش بنیان و طرح های کسب و کار،  در سالن آمفی تئاتر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به همت واحد اشتغال و دانش آموختگان جهاددانشگاهی واحد استان برگزار شد، اظهار داشت: در خیلی از زمینه ها به دلایل متعدد ضعیف عمل کرده ایم و باید در راستای رفع این ضعف ها با خودباوری و تقویت هم افزایی گام برداریم.

   

  وی گفت: زمان شعار دادن به سر رسیده است و باید راهکارها را عملیاتی کنیم تا نخبگان ما بتوانند در فضایی آرام و مطمئن داشته های خود را  برای پیشرفت و توسعه استان به کار گیرند.

   

  سعیدی تصریح کرد: ظرف این دو سال که پارک علم و فناوری در کردستان تشکیل شده است توانستیم از 200 ایده که به ما ارائه شد چهار ایده را به مرحله تجاری سازی برسانیم و این در حالی است که 80 درصد این ایده ها بسیار خوب بودند و در صورت حمایت دولت نیز آن ها عملیاتی و تجاری می شوند.

   

  وی مشکل فرهنگی تقاضای کار، آن هم از نوع اداری و پشت میز نشینی را از مشکلات حاد در این حوزه دانست و بیان کرد: این مشکل مختص کردستان نیست و باید  با درک واقعیت های موجود، استعدادهای پیرامون خود را شناسایی کرده و ایده های آنان را عملیاتی کنیم.

   

  سعیدی با اشاره به این مهم که خود ما مانع توسعه هستیم، ادامه داد: ما نباید منتظر معجزه باشیم و تنها راه برون رفت از شرایط موجود این است که دست به دست هم داده و کسب و کارهایی را با هدف بهبود زندگی و رفاه خلق کنیم و این مهم نیز از جوانان ما قطعا بر می آید.

   

  وی و اعلام کرد: استفاده علمی و بهینه از منابع موجود باعث می شود ما کمتر درجه وابستگی داشته باشیم و در شرایط سخت راحت تر بتوانیم مشکلات را مدیریت کنیم.

   

  سعیدی خاطرنشان کرد: در استان همدان که همسایه نزدیک ماست و جمعیت آن یک میلیون و 760 هزار نفر می باشد از هر 100 نفر، 11 نفر به دانشگاه های دولتی راه پیدا می کنند در حالی که در کردستان که دارای جمعیت یک میلیون و 500 هزار نفری است، از این میزان فقط چهار نفر وارد دانشگاه های دولتی می شوند.

   

  وی در همین راستا یادآور شد: در کردستان مراکز غیر انتفاعی زیاد و مراکز دولتی کم داریم و این مشکل به مدیریت علمی و دانشگاهی در استان بر می گردد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 66 l تاریخ ارسال دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 15:35 توسط زانست ایران l کد خبری: 4651

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج