کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | فاجعه حلبچه نتیجه بهره نادرست از علم و تکنولوژی بود

برگزیده های زانست

  فاجعه حلبچه نتیجه بهره نادرست از علم و تکنولوژی بود

  چاپفرستادن به ایمیل

   
   
  رئیس دانشگاه کردستان, فاجعه حلبچه و سردشت را نتیجه بهره نادرست از علم و تکنولوژی دانست و گفت: پیشرفت علم و تکنولوژی به عاملان نسل‌کشی قدرت مضاعف می‌بخشد و مایه تاسف است که به جای اینکه علم در خدمت بشیریت قرار بگیرد در خدمت دشمنان بشریت قرار دارد.
  کُرددانش
  به گزارش خبرنگار کُرددانش, دکتر فردین اخلاقیان در مراسم گرامیداشت شهدای شیمیایی حلبچه و سردشت که با حضور اساتید و دانشجویان در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: اگر صفحات تاریخ را ورق بزنیم متوجه میشویم که در طول تاریخ همواره جنایات و نسل‌کشی‌هایی فراوانی علیه مردم بی گناه و مظلوم رخ داده است.
   
  اخلاقیان با بیان اینکه حادثه حلبچه و سردشت در کمتر از چند دقیقه روی داد و هزاران مردم  غیرنظامی و بی گناه کشته شدند افزود:  آنچه از این رویداد برای جامعه دانشگاهی و دانشجویان اهمیت دارد استفاده از علم و تکنولوژی در این جنایات است.
   
  وی فاجعه حلبچه و سردشت را نتیجه استفاده نادرست از علم و تکنولوژی دانست و گفت: پیشرفت علم و تکنولوژی به عاملان نسل‌کشی قدرت مضاعف می‌بخشد و مایه تاسف است که به جای اینکه علم در خدمت بشیریت قرار بگیرد در خدمت دشمنان بشریت قرار دارد.
   
  رئیس دانشگاه کردستان تاکید کرد: برای استفاده درست از علم و تکنولوژی، کسب فضایل اخلاقی و دینی در کنار علم و تکنولوژی ضروری است .
   
  وی در پایاین تاکید کرد: با توجه به اینکه هیچ کشوری حاضر نیست تکنولوژی خود را در اختیار دیگر کشورها قرار دهد پس شما دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته دانشگاهی لازم است ضمن دستیابی به فناوری و تکنولوژی روز دنیا موجب آبادانی کشور خود شوید و جایگاه ایران را در جهان ارتقا بخشید.
   
   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 63 l تاریخ ارسال دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 18:05 توسط زانست ایران l کد خبری: 4650

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج