کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | دومین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی درون دانشگاهی دانشگاه کردستان آغاز شد

برگزیده های زانست

  دومین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی درون دانشگاهی دانشگاه کردستان آغاز شد

  چاپفرستادن به ایمیل

   

   

  دومین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی درون دانشگاهی دانشگاه کردستان با حضور رئيس اين دانشگاه در محوطه این دانشگاه آغاز شد.

   

  کُرددانش

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ دومین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی درون دانشگاهی دانشگاه کردستان امروز یکشنبه با حضور رئيس دانشگاه آغاز شد.

  ناهیده مردوخی مدیر تربیت بدنی دانشگاه کردستان در حاشیه افتتاحیه این جشنواره گفت: این جشنواره در دو بخش نمایشی و مسابقه برگزار می شود که بخش نمایشی آن شامل، کرخولان، هلوکان، گویزان، هلماتان و کبدی است.

  مردوخی همچنین گوروابازی، مچ‌اندازی، چوزان، بچربچر، کلشیر شری و کیل و بردان را از برنامه‌های بخش مسابقه این جشنواره برشمرد.

  وی تصریح کرد: از سال گذشته این جشنواره به یک برنامه بزرگ تر ارتقا یافته و اکنون دومین دوره آن با حضور پرشور دانشجویان در حال اجراست.

  وی یادآور شد: گم شدن هویت آسیب‌هایی به دنبال دارد که برگزاری چنین جشنواره‌های موجب جلوگیری از گم شدن هویت واقعی منطقه خواهد شد.

  مدیر تربیت بدنی دانشگاه کردستان, آشنایی دانشجویان با بازی‌های بومی و محلی و آگاهی از هویت خود را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 70 l تاریخ ارسال یکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 17:30 توسط زانست ایران l کد خبری: 4643

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج