کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | راهیان نور فرصتی برای آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است

برگزیده های زانست

  راهیان نور فرصتی برای آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس: گفت: با توجه به اینکه جوانان در جنگ نبوده و رشادت های رزمندگان را ندیده اند، راهیان نور یک فرصت است که با حضور در مناطق عملیاتی شاهد فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه بالای شهدا باشند.

  کُرددانش

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ سردار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس در مراسم اعزام دومین کاروان راهیان نور دانشجویی استان کردستان که صبح امروز در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد اظهار داشت: انقلابی که امروز ما شاهد شکوفایی آن هستیم به واسطه خون هزاران شهید و ایثار و رشادت  رزمندگان دوران دفاع مقدس بدست آمده است.

   

  وی گفت: شهدا با خداوند معامله کردند و امروز ما  نیز وظیفه داریم راه افتخار آفرین شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی را ادامه دهیم و از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

   

  جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس: افزود:  جای بسی خرسندی است که امروز  پس از گذشت  سالیان سال از دوران سراسر نور دوران دفاع مقدس, کسانی هستند که راه شهدا و سیره شهدا  را با مراسماتی مثل اعزام کاروان راهیان نور زنده میکنند.

   

  وی تاکید کرد:  امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم که جوانان و بویژه دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند.

   

  سردار فلاح تصریح کرد: امروز باید بتوانیم پیوند عمیقی بین نسل جوان امروز  که دوران انقلاب را ندیده اند و  نسل گذشته که انقلاب کردند و در دوران جنگ تحمیلی رشادت ها و افتخارها آفریدند برقرار کنیم.

   

  وی با اشاره به اینکه هر کسی توفیق حضور در سرزمین های نور را ندارد افزود: شهدا منتخبان الهی هستند و شما دانشجویان که امروز عازم مناطق عملیاتی جنوب می شوید منتخبان شهدا هستید پس قدر این حضور خود را بدانید و بهترین بهره معنوی را از این سفر نورانی کسب کنید.

   

  سردار فلاح یادآور شد: شما دانشجویان باید پس از پایان اردو, سیره شهدا که همان ایملان, اخلاص, مقاومت, پایداری و... است را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده کنید و سفیران شهدا در محیط دانشگاهی خود باشید.

   

  وی عنوان کرد: با توجه به اینکه جوانان در جنگ نبوده و رشادت های رزمندگان را ندیده اند، راهیان نور یک فرصت است که با حضور در مناطق عملیاتی شاهد فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه بالای شهدا باشند.

   

  جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس: با تاکید بر ادامه دادن راه شهدا افزود: شهدا با خداوند معامله نمودند و ما نیز وظیفه داریم راه افتخار آفرین شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی را ادامه دهیم و از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

   

  وی در پایان تاکید کرد: باید رسم شهدا سینه به سینه نقل گردد و راه ایمان و اخلاص و عبادت و زهد و صداقت و مردم یاری و صبر و استقامت بیش از پیش ترویج شود تا جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 70 l تاریخ ارسال شنبه, 16 اسفند 1393 ساعت 12:05 توسط زانست ایران l کد خبری: 4627

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج