کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | بشقابهای سمی سفره پشت بام ها

برگزیده های زانست

  بشقابهای سمی سفره پشت بام ها

  چاپفرستادن به ایمیل  کُرددانش
  ؛ کاش بشقاب های سر سفره هایمان را به این بشقاب ها ترجیح میدادیم ولی افسوس که، روزیِ سرسفره ها فیلمایی شده اند که حرمت تمام خانواده ها را زیر سوال برده است. خانواده هایی از جنس ایرانی، از جنس فرهنگ، از جنس حیا...


  قصد قضاوت در مورد افراد و اشخاص را ندارم فقط میخواهم در چند نکته بگویم  که چرا غربی ها، ایرانیان را به چنین زنگ تفریحی دعوت می کنند و حاضرند در این راه تا میلیون ها دلار هزینه کنند:


  1- بی اطلاعی و ناآگاهی
  2- دوری از فضای معنوی
  3- جو زدگی
  4- عدم دریافت تمام شبکه های ملی و استانی با آنتن های معمولی
  5- بی کاری و تنهایی
  6- شکست عشقی خانوادگی
  7- به روی صحنه رفتن خانواده ها
  8- نبود تفریحات سالم در شهر و روستا
   
   

  بشقابهای سمی سفره پشت بام ها


  1-  بی اطلاعی و نا آگاهی
  متأسفانه بسیاری از خانواده ها در مورد برنامه های این مهمان ناخوانده بسیارساده اندیشند و بدون اطلاع از پشت صحنه ی این شبکه ها قضاوت کرده و بدون اطلاع از اهداف تولید کنندگان به برنامه های آن اعتماد می کنند.


  حال باید در مورد اهداف، شیوه ها و شناسایی تولید کنندگان بیشتر بدانیم:


  *اهداف
  قرنهاست که زندگی اسلامی و شرافت مندانه به کام غربی ها نیست و دریافته اند که یک مسلمان هیچ گرایشی نسبت تمدن غربی نشان نمی دهد و در مقابل این هدف رو به انحراف جامعه اسلامی در راه فساد نشان کرده اند.


  غربی ها دریافته اند با منحرف کردن خانواده ها و فروپاشی نهاد خانواده توسط این رسانه به هدف خود خواهند رسید.


  در خانواده های اسلامی حجاب مادر و خواهر در مقابل پسران باید حساب شده باشد. ولی متأسفانه با تماشای فیلم های امروزی و نشان دادن نوع حجاب خانگی بعضی اوقات می بینیم که عده ای از این رفتارها پیروی کرده و بدون اطلاع از شرایطِ غریزه ای حجاب اسلامی را درون خانه رعایت نمی کنند.


  این در حالی است که موجب اختلاف بین خانواده ها و فروپاشی آنها هم شده، به طوری که با وجود کوچکترین اختلاف برای حل آن راحتترین کلمه یعنی "طلاق" را به زبان آورده و به جای اینکه آخرین راه حل باشد اولین و ساده ترین مسیر خواهد بود.


  زن و مرد دو ستون خانواده باید پایبند سوگندی باشند که آنها را باهم کامل کرده است نه تنها در اسلام بلکه در تمام ادیان همچین عهدی وجود دارد، زن و مرد در مقابل همچین تعهدی از رابطه با مرد و زن دیگر و نامحرم پرهیز می کنند و این یعنی استحکام خانواده، اما اگر زن و مرد اعمال ناشایست برایشان عادی شود مسئولیت خود را در مقابل هدف از تشکیل خانواده فراموش کرده و به سوی فساد کشیده شوند دیگر امیدی برای زندگی سالم بجا نمی ماند.


  اگر چشم باز کنیم جامعه ی اسلامی ما کم کم به جامعه ای ماهواره ای تبدیل می شود تولیدکنندگان و مسئولان این رسانه ی مبتذل قصد دارند زندگی شرافت مندانه ی ما را با سریال هایی نظیر" شمیم عشق، عشق ممنوع، عمرگل لاله، روزی روزگاری و..."همنوع سازند، آنها ارتباط و دوستی بین دختر و پسر را الزام می دانند و راه رسیدن به هدفشان را نیز به خوبی آموزش می دهند بسیار جالب اینکه دوری از این ارتباطات را عقب ماندگی تلقی می کنند.


  سبک زندگی اسلامی ریشه محکمی در بیان احترام به بزرگتر خانواده یعنی پدر و مادر تعریف کرده است به نحوی که فرزند خانواده در کردار خود بدون هماهنگی با والدین کاری که نیاز به مشورت داشته باشد را خود سر انجام نخواهد داد و والدین نیز به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نظارت دارند، ولی آنچه در این فیلم ها می بینیم چیزی غیر از این است و هرکس اختیارش دست خود و راهنمای کردارش در هر امری خواهد بود از 5ساله بگیر تا چندین ساله که این امر خود نمایانگر گمراهی محض است.


  تأسف بار است که زنان و دختران با آرایش و پوشش های زننده ای وارد اماکن عمومی گذاشته و مردان ما در مقابل همچین حرکاتی ساکت بوده و آنها را نیز تشویق می کنند، آیا اگر این شبکه ها غیرت مردان را هدف نگرفته باشند چنین اعمالی را قبول می کردند.


   به ندرت میتوان یک خردسال رو یافت که از روابط زناشویی اطلاعات بسیاری را در اختیار نداشته باشد، دلیل آن چیست؟ چرا باید یک نوجوان "پسر" سن بلوغش از 16 به 12 سال کاهش یابد؟


  بسیار واضح است وقتی بزرگترها،  آنان را بغل دست خود گذاشته و چشم به ساعت منتظرند تا خانوادگی، زنگ تفریح غرب شوند، موارد بسیاری دیده ام که بچه ها وقتی مشغول انجام تکالیفشان هستند به محض شروع شدن و شنیدن تیتراژ فیلم های GEM و ....پا روی کتاب و دفتر و ... گذاشته و برای تماشای این سریالها حاضرند دست از درس خواندن بکشند تا برنامه های مورد علاقه ی ماهواره ایشان را از دست ندهند.


  تولیدکنندگان برای همچین رفتاری تدبیر خاصی اندشیده اند و فیلم هایی چند صد قسمتی ساخته و به روی آنتن می فرستند که همچین حرکاتی رواج پیداکند و تا حدی بازیگران را نیمه عریان به روی صحنه میاورند که برای مخاطبین عادی شود.


  گولان سقز

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 891 l تاریخ ارسال یکشنبه, 23 آذر 1393 ساعت 10:47 توسط زانست ایران l کد خبری: 3932

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج