کرد دانش پایگاه خبری تحلیلی دانشگاه های استان کردستان:: kurddanesh.coM | مقاومت یعنی بایست تا سرزمینت بماند

برگزیده های زانست

  مقاومت یعنی بایست تا سرزمینت بماند

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  مقاومت همین واژه یعنی بایست تا سرزمینت بماند، بایست تا حریمت بماند، بایست تا دینت بایستد.  به گزارش زانست ایران؛

  به بهانه ی 23 مرداد روز مقاومت اسلامی
  مقاومت؛
  همین یک واژه
  همین واژه یعنی بایست تا سرزمینت بماند، بایست تا حریمت بماند، بایست تا دینت بایستد..
  جنگ را جنگ میگویند، سخت میگویند، نه به خاطر اینکه توپ و تانک مرکاوا و ژ3 و کلاشنیکف در مقابل هم ردیف میشوند... جنگ را سخت میگویند، دشوار میگویند،چرا که درگیری اراده هاست.        میکشند، میدرند، تخریب میکنند تا روحت را نابود کنند تا به زانو زدن وادارت کنند تا از هم بپاشند شیرازه ی دفاعت را، تا به آتش بکشند درخت سرسبز مقاومتت را. اما نمیدانند که معنویت شور می آفریند و عشق برمی انگیزاند.
  مقاومت را لبنان تعریف کرد.با امام موسی صدر، آیت ا... شیخ محمد مهدی شمس الدین، سید محمدحسین فضل ا...با جوانان و عامه مردم.
  لبنان چگونه مقاومت را تعریف کرد؟                                                                                               لبنان سرزمین گستردگی طوایف و گرایشهای دینی گوناگون است اما همین تنوع و همچنین بی توجهی حاکمان سیاسی به شیعیان باعث شد علی رغم تلاش های رهبران شیعه و کثرت شیعیان آنها همواره از لحاظ سیاسی در اقلیت بوده و محرومتر از دیگر طوایف باشند. رشد آگاهی شیعه مدیون امام موسی صدر و فعالیت برخی روحانیون بازگشته از حوزه های علمیه دیگر کشورها همچون عراق به لبنان و برگزاری جلسات درس و سخنرانی و پرسش وپاسخ بود. گفت و شنودهای دینی و فرهنگی از مساجد و روستاها آغاز شد و توجه مردم را به نقش اسلام و احیای تفکر مذهبی معطوف کرد.      
  الگو گرفتن از انقلاب اسلامی که پدیده ی درخشانی در اوج جنگ سرد و روانی کمونیسم و لیبرالیسم بود و به رسمیت نشناختن اسرائیل برایش ارزش محسوب میشد، خون را در رگهای حزب ا... به جوش آورد به طوری که از اسرائیل به عنوان دشمن یاد کرد و نجات لبنان و نابودی دشمن را آرمان خود قرار داد.همچنین تلاش حزب ا...برای ایجاد برابری بین تمام شهروندان و از بین بردن نژادپرستی و طایفه گری با انتخاب مسئولان حکومتی پاک و مخلصی که طعم فقر و محرومیت را چشیده اند نمود پیدا کرد و چهره ی منعطف و مهربانی را نسبت به طوایف غیرشیعه به نمایش گذاشت و کسب احترام کرد.عنصر اصلی مقاومت مردم هستند که ایستادگی در برابر اسرائیل را اولویت خود میدانند... و با ایمان و جهاد-این دو سرمایه ارزشمند- نام مقاومت را بالا میبرند...
  مقاومت یعنی همین واژه، همین واژه که سرنوشت یک کشور را عوض میکند، یعنی تاب نمی آورم اسارت سرزمینم را؛ یعنی من می مانم من می ایستم تا وطنم بماند                                                                   ایران ایستاد                                                                                                                           لبنان ایستاد                                                                                                                                    و ما دلمان دعا میکند که مقاومت را این بار غزه تعریف کند...
   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 2191 l تاریخ ارسال چهارشنبه, 22 مرداد 1393 ساعت 11:35 توسط زانست ایران l کد خبری: 2927

  اضافه‌ كردن نظر

  زانست ایران نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  آخرین اخبار سنندج