"جهاد" در همین نزدیکی/ بالا زدن آستین‌ همت دانشجویان کردستانی برای رفع محرومیت

برگزیده های زانست

  "جهاد" در همین نزدیکی/ بالا زدن آستین‌ همت دانشجویان کردستانی برای رفع محرومیت

  چاپفرستادن به ایمیل

   

  این روزها جمعی از دانشجویان بسیجی استان کردستان روزهای فراغتشان را با روزهای جهادی در عمق محرومیت معاوضه کرده اند و  آستین های همت را بالا زده اند و به میان مردم در روستاهای کم برخوردار چهار شهرستان استان کردستان رفته اند تا شاید بتوانند مرهمی بر دردهای محرومان شوند و همتشان لبخندی بر گوشه لبی بنشاند.

  اردوی جهادی دانشجویان بسیجی استان کردستان

  به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ این روزها روستاهای محروم و دورافتاده شهرستان قروه, بیجار, سقز و مریوان میزبان چندین گروه جهادی از دانشجویان دانشگاه های استان کردستان هستند که با همت و تلاش خود در دورترین روستاهای محروم رنگ و بوی امید و بازگشت به زندگی را به مردم هدیه می‌دهند.

   

  اینان شاگرد اول های دیروز مدرسه ها هستند که پابه پای رویاهایشان رشد کردند، دانشگاه رفتند و دکتر و مهندس شدند و حالا علم شان را در راه تحقق آرزویی دیرینه بکار می بندند، رویای خدمت به مردم ایران.

   

  جوانانی که هر کدام شاید در رشته های تحصیلی خود برترین باشند و حتی گاهی اوقات ساخت و ساز و …در حیطه تخصصشان نباشد اما به عشق کمک به مردم با گروه های جهادی همراه شده و با تمام وجود هر کاری را که از دستشان بر بیاید انجام می دهند.

   

  550 دانشجوی جهادگر  استان کردستان روزهای گرم و طاقت فرسای تابستان را در کنار محرومین و دورماندگان از امکانات می گذرانند و همت گمارده‌اند به درمان دردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دورافتاده‌ترین روستاهای استان.

   

  این دانشجویان پای به نقاط محروم می گذارند تا در دورافتاده ترین روستاهای استان کردستان رضایت خداوند را در میان رضای محرومین بجویند از شهرها و ناز و نعمت ها هجرت می کنند تا مشق بندگی تمرین کنند.

   

  در عصر پرشتاب رفاه طلبی و آسایش که هر کسی دنبال جذب حداکثری منافع مادی به سوی خود است, هنوز هم کسانی هستند که رنج سفر را به جان می‌خرند، سختی می‌کشند مشتاقانه به دل محرومیت می‌زنند تا دل‌های دردمند خالی از آبادانی این مناطق را احیا کرده و زنگارهای دل خود را نیز سامان ببخشند.

   

  دانشجویان دانشگاه‌های استان کردستان امروز برای خودشان ایده‌پردازان جوانی شده‌اند که می‌خواهند طعم تلخ فقر و محرومیت را به شیرینی یک زندگی آرام و ایمانی تبدیل کنند. آنها می‌خواهند با تفکری سیستمی و نظام‌مند فرصت‌های اقتصادی مناطق محروم را شناسایی کنند و زنجیره ناقص تولید تا مصرف را با حضور علمی و توانمندشان تکمیل کنند.

   

  آنها مثل زمان جنگ عمل می کنند، زود می سازند، با دقت کار می کنند، بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند، خوراکشان اندک است و تمام فکرشان ساخت و آبادانی محلی است که در آن قرار دارند.

   

  جوانانی که نه جویای نام بلکه جویای روحیه‌ای جهادی هستند تا با همدلی، امید را در دل مردمان این دیار زنده کنند تا مرحمی باشند بر زخم‌های کهنه محرومان این مناطق.

   

  آنروز که ایران مورد هجوم ددمنشان قرار گرفت، جوانان غیور این مرز و بوم هجرتی آغاز کردند و برای حراست از ذره ذره خاک وطن مردانه ایستادگی کردند .آنروز دانشجویان به ضرورت صندلی دانشگاه را ترک کردند و برای دفاع از وطن و ارزش های انقلاب هجرت کردند، امروز هم حافظ ارزش های مجاهدان جنگ تحمیلی، دانشجویان و طلاب مومن و جهادگر ی هستند که با عنوان " سفیران کار و تلاش" مأموریت پیدا کردند که لکه های سیاهی که بر برخی از مناطق کشور خودنمایی می کند و مانع پیشرفت و سازندگی آن مناطق شده است را برطرف نماید.

   

  دیروز جوانان پشت سنگر با توپ و خمپاره جواب دشمن بعثی تا بن دندان تسلیح شده را می‌دادند امروز دانشجویان و جوانان جانانه و با دلی عاشق, وقت فراغت خود را در دل کوه‌ها و آن مناطق محروم و کور سپری کرده و هنر اصیلی را از روحیه ایثار به نمایش می‌گذارند.

   

  آری؛ اردوهای جهادی به دنبال ادامه نسیم شهادت مردان دفاع مقدس است که با زبان عشق و ایثار به من و تو زیستن را نشان داده و آموختند.

   

  عرصه‌هایی که امروز با دستان باغیرت جوان ایرانی در دورترین نقطه این میهن عزیز آباد و تحویل روستائیان شده نمادهایی از شجاعت و صحنه‌هایی از آرمان‌گرایی و عشق به ایران پاک و سراسر اسلامی است.

   

  اگر چه سالیانی است که جنگ پایان یافته است اما جهاد همچنان باقی است و جوانانی چه بسا بیشتر از قهرمانان عرصه دفاع مقدس،اکنون حاملان بیرقی شده اند که نشان زیبای «جهاد» بر آن نقش بسته است, دانشجویان جهادی از شهر و دیارشان کوچ کرده اند و  رنج سفر را به جان می خریدند تا تحفه لبخند را بر لب روستاییانی بنشانند که روزگار بر تارکشان مهر محرومیت نگاشته است.

   

  حجم پاداش کار آنها فراتر از زاویه دیدگاه کسی است که با چشم سر ببیند؛ با چشم دل که نگاه کنی آنها نمی روند که بناهای قدیمی و فرتوت آن مکان های محروم را بسازند، نمی روند که ... بلکه آنها می روند تا خود را بسازند.

   

  اردوهای جهادی بسیج دانشجویی همان میعادگاهی است که خداوند متعال به انسانهای مقربش داده است تا ذرهای از طعم بهشت و جنت را در دنیا بچشند. اردویی سرشار از حس بودن و مانایی در دلهایی به ژرفای اقیانوس و به گرمی خورشید فروزان. بستری که جوان دانشجوی بسیجی با بهرهگیری از آن به ناگاه راه صدساله را یک شبه میپیماید و خود را عزیز خدای متعال و خلق او میکند.

  راهشان پر رهرو

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 84 کليک ها ايجاد شده در شنبه, 21 شهریور 1394 ساعت 11:39 توسط زانست ایران شناسه آيتم: 5665

  آخرین اخبار سنندج